2 Kor. 4;13

Mając zaś tego samego ducha wiary, zgodnie z tym, co jest napisane: [Uwierzyłem, dlatego przemówiłem], i my wierzymy — i dlatego też mówimy,

Jeśli cofniesz się i poczytasz historię życia Jezusa, zobaczysz i to jest niesamowite ile razy ludzie zadawali Mu pytania, a On totalnie je ignorował. On na nie, nie odpowiadał, i zachowywał się jakby oni Go nawet nie zapytali. No i znowu, jeśli to było dobre dla Niego, to jest to dobre dla nas.

Ponieważ wierzymy, dlatego mówimy. A co mówimy? TO W CO WIERZYMY, nie to co czujemy, nie to co myślimy, nie naszą opinię! MY NIE MAMY PRAWA DO SWOJEJ OPINII, MY NALEŻYMY DO KRÓLESTWA BOŻEGO – JEDYNĄ OPINIĄ, KTÓRA SIĘ LICZY TO OPINIA BOGA!!

Ludzie, którzy wdrożyli tę zasadę do działania w swoim życiu,  to ludzie którzy, nie ważne gdzie byli gdy zaczynali! Oni zawsze wychodzą z tego problemu, i zaczynają żyć życiem na wyższym poziomie, i zaczynają żyć tym co nazywamy życiem w panowaniu. Zaczynasz zmieniać swoje słowa, a to powoduje że zmieniasz swoje myśli, A TO Z KOLEI SPRAWIA, ZE ZMIENIASZ TO W CO WIERZYSZ I ZACZYNASZ WIERZYĆ WEDŁUG SŁOWA BOŻEGO! Wtedy zaczynasz żyć w Bożym błogosławieństwie, i nie pozostajesz tam gdzie byłeś wcześniej.

A z drugiej strony, ludzie którzy NIE PRZYJMUJĄ tej biblijnej zasady KONSEKWENTNIE, to są ludzie, którzy zawsze są w kolejce do posługi uzdrowienia, zawsze potrzebują pomocy, zawsze przychodzą po pomoc, zawsze mają problemy, zawsze mają kryzysowe sytuacje w swoim życiu. I TO SĄ FAKTY! KIEDY PATRZYSZ NA ŻYCIE LUDZI, KTÓRZY WDROŻYLI TO W PRAKTYKĘ, i na tych którzy tego nie robią, to staje się oczywiste jak Bóg działa w życiu tych ludzi i sprawia, że życie tych ludzi jest lepsze! ONI WIODĄ ŻYCIE, DO KTÓREGO ZOSTALI STWORZENI! Więc ludzie mogą się z tym spierać, mogą mówić źle na ten temat, mogą to odrzucać, ale wynik końcowy jest taki, ŻE WŁAŚNIE CI KTÓRZY TO ODRZUCAJĄ TO SĄ CI, KTÓRZY POTRZEBUJĄ TEJ POMOCY!  To są ci, którzy zawsze przychodzą po pomoc, to są ci którzy .. albo robią to, albo zaczynają myśleć, że to właśnie Bóg zesłał te rzeczy na nich aby ich czegoś nauczyć, co również, NIE jest zgodne z Biblią.

Nie mogę już tego bardziej podkreślić. Gdyby ktoś mnie zapytał, jaka jest jedna, najważniejsza zasada w Biblii, którą mógłbym zastosować w swoim życiu, poza oczywiście narodzeniem się na nowo i temu podobnych, to gdyby ktoś zapytał mnie co to jest, to musiałbym powiedzieć, TO JEST ZASADA ZGADZANIA SIĘ ZAWSZE Z TYM CO MÓWI BIBLIA O TOBIE! Widzicie, to jest klucz. To nie chodzi o to, że jesteś częścią tej grupy wyznaniowej, albo jesteś częścią grupy  ”nazywaj to i odbieraj” albo jak mówili kiedyś „paplaj i chwytaj” i wszystkie inne nazwy jakie na to mieli. I śmieszne, że wszyscy ludzie którzy się z tego nabijali to ci sami, którzy są w telewizji, błagając o pomoc, to ci sami którzy mówią, że zginą jeśli im nie dacie, to ci sami, którzy zawsze potrzebują pomocy, i zawsze stoją w kolejce po uzdrowienie.

Natomiast, LUDZIE KTÓRZY WIERZĄ W SŁOWO BOŻE, nawet pośród okoliczności i wszystkich ich spraw i wszystkich tych rzeczy, KTÓRE SĄ PRZECIWKO NIM, nawet w obliczu tego, ONI ZAWSZE POZOSTAJĄ W PRAWDZIE ZE SŁOWEM BOŻYM, pozostają w tym co Bóg powiedział, ONI ZAWSZE WYCHODZA CAŁO Z PROBLEMÓW I PRZECHODZĄ NA DRUGĄ STRONĘ  i oni zaczynają chodzić w błogosławieństwie.

Widzicie, kluczem dla Chrześcijan nie jest, że mamy cały czas się borykać. KLUCZEM JESY ZROZUMIEĆ CO MÓWI SŁOWO BOŻE I ZACZĄĆ PRAKTYKOWAĆ TO W SWOIM ŻYCIU! To powinno spowodować, że nasze życie staje się systematycznie coraz lepsze. Widzicie, Słowo Boże jest bardzo dokładne kiedy mówi do nas , i On nam mówi:

(Prz 4:18) „Ścieżka sprawiedliwych świeci coraz jaśniej aż do dnia doskonałego.”

Widzicie, nasza ścieżka nie jest coraz ciemniejsza, to świat czyni ją coraz ciemniejszą. Dzieją się różne rzeczy, ale wiecie co? Im ciemniejsza staje się ciemność, tym jaśniej świeci najmniejsze światło. I kluczem jest aby cokolwiek się dzieje.. zobaczcie na Noego, zobaczcie na wszystkich tych ludzi. Noe – burza która zabiła wszystkich innych i powodzie i te wszystkie rzeczy, ale on przetrwał, dlaczego? BO UWIERZYŁ BOGU I POSTĘPOWAŁ ZGODNIE Z TYM CO ON POWIEDZIAŁ! To jest takie proste!

OTO CZEGO NIE MASZ ROBIĆ. Nie masz ciągle powtarzać, to co mówi twoje ciało że ma, a więc nie musisz cały czas powtarzać tego. Ja nie mówię, że twoje ciało nie cierpi, albo że cię nie boli, albo jakikolwiek tam jest problem, ja nie mówię że ten problem nie istnieje, nie mówię, że my nie wierzymy czy nie rozumiemy, że on istnieje. Kiedykolwiek zaprzeczasz istnieniu czegoś, to nie jest Chrześcijaństwo, to jest to co nazywają chrześcijańską nauką, a to nie jest ani chrześcijańskie ani nie jest nauką. Nie wiem jak oni sobie z tym radzą, bo to jest fałszywe głoszenie.

Ale musimy zdać sobie sprawę, że my tacy nie jesteśmy, MY NIE ZAPRZECZMY FAKTU, ŻE COŚ ISTNIEJE, TO CO MY ROBIMY, TO MY NIE DAJEMY TEMU PRAWA ISTNIEĆ W NASZYM CIELE! Dlaczego? BO ZA NASZE CIAŁA BYŁA ZAPŁACONA CENA, BYŁY WYKUPIONE KRWIĄ JEZUSA! Nic nie ma prawa żyć w naszych ciałach poza rzeczami, które pomagają nam wychwalać Boga, a nie jest tym choroba i niemoc.

Nie powtarzaj cały czas tego, co twoje ciało mówi, że ma. Zamiast tego, POWTARZAJ TO, CO BÓG MÓWI, ŻE MASZ! PRZEZ JEGO RANY ZOSTAŁEŚ UZDROWIONY!

Ja nie mówię wam żebyście robili coś, czego ja nie robiłem. Dlatego też ja złożyłem obietnicę Bogu, 25, prawie 30 lat temu, ponad 30 lat temu. Złożyłem obietnicę Bogu, że nigdy nie będę głosił niczego czego sam nie przechodziłem. To nie oznacza że czasami nie rozciągamy się do różnych rzeczy ale wciąż przechodzisz przez to gdy posuwasz się do przodu . Ale ja nie daję wam teorii i takich rzeczy. JA TEŻ TAM BYŁEM!

Curry Blake