Rz 8:31 Cóż więc na to powiemy? (I jaka jest odpowiedź?) Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nam?

Mam dla Ciebie wieści, wiele ludzi będzie przeciwko tobie, wiele rzeczy będzie przeciwko tobie, nawet jeśli Bóg jest za tobą, ALE NIC NIE MOŻE BYĆ PRZECIWKO TOBIE ZWYCIĘSKO, BO WSZELKA BROŃ UKUTA PRZECIWKO TOBIE BĘDZIE BEZSKUTECZNA (Iz 54:17). I to nie mówi, że nie będzie żadnej ukutej broni, ale mówi, że Wszelka ukuta broń będzie bezskuteczna przeciwko tobie, zgadza się?

Więc nie czuj się zaskoczony kiedy są przeciwko tobie ukute bronie, po prostu stań i wiedz, że ta broń będzie bezskuteczna, widzisz, to co większość ludzi robi, to dochodzą do miejsca gdzie, kiedy broń jest ukuta, oni się rozpadają, i wtedy ta broń rzeczywiście jest skuteczna przeciwko nim, BO TERAZ NIE STOJĄ NA SWOJEJ POZYCJI W CHRYSTUSIE, więc oni widzą broń, widzą górę i nagle oni poddają się, potem przechodzą przez piekło przez jakiś okres czasu, a potem mówią, dlaczego Twoje słowo nie zadziałało? Bo ty pozwoliłeś broni być skuteczną, bo twoim zadaniem jest co? STAĆ W WIERZE! Czyli co? WIARA SIĘ NIE CHWIEJE! A to oznacza co? Zobacz, to jest fala, więc jeśli wiara się nie chwieje, jest taka sama, cały czas. Tak jak rozmawialiśmy o 9 rano, rozumiecie? TAKA SAMA ZAWSZE, ZAWSZE TAKA SAMA, WIDZISZ KIEDY JESTEŚ ZAWSZE TAKI SAM DIABEŁ NIE MOŻE POWIEDZIEĆ, ŻE MA JAKIŚ EFEKT NA CIEBIE.

Jest taka rzecz o której rozmawialiśmy że jeśli obydwaj, po prostu zwykli ludzie, słyszymy o tym, że to jest tak jak z rekinem, wyczuwającym krew w wodzie, wpadają w taki szał, my mieliśmy zwyczaj mówić, nie pozwól żeby ten ktoś wszedł do twojej głowy, oni spróbują najpierw rozgryźć cię psychicznie przed walką, nawet nie pozwalaj mu wejść do głowy, albo powiedzą że rzecz w tym, żebyś zdobył pierwszy przewagę, dlaczego, bo jeśli ty pierwszy zdobędziesz przewagę innymi słowy jeśli wskoczysz na ring i przywalisz mu w nos, i on krwawi, jest wtedy efekt psychologiczny i wtedy no wiesz, ty chcesz mieć ten efekt na twoim wrogu, nie chcesz żeby twój wróg miał go na tobie.

Więc jest taka kwestia, że kiedykolwiek ty widzisz górę, albo widzisz jak broń jest tworzona przeciwko tobie, to powodem dla którego jest ta góra i ta broń to po pierwsze żeby cię zniszczyć, przede wszystkim to jest ich cel. ALE TA WIDZIALNA CZĘŚĆ TYCH RZECZY MA NA CELU ŻEBYŚ SIĘ UGIĄŁ, ŻEBYŚ SIĘ PODDAŁ, ŻEBYŚ SIĘ WYCOFAŁ, ŻEBY SPROWADZIĆ STRACH, ŻEBYŚ SIĘ WYCOFAŁ! I PONIEWAŻ on (diabeł) WIE, ŻE NIE MOŻE CIĘ POKONAĆ DOPÓKI SAM SIĘ NIE PODDASZ!

Widzisz, jeśli stoisz za swoją tarczą wiary, on nie może cię pokonać, ale w chwili kiedy ty odwracasz się żeby uciec to nie masz żadnej zbroi na swoich plecach technicznie rzecz biorąc, Bóg osłania twoje tyły jeśli ufasz, rozumiecie to? Więc celem góry i celem broni jest żebyś ty rzucił na ziemie tarczę wiary i zaczął patrzeć tak, o mój Boże, spójrz tylko na ta górę, Nie! TRZYMAJ SWOJĄ TARCZĘ WYSOKO, BO JEŚLI TRZYMASZ SWOJĄ TARCZĘ WYSOKO - to zgadnij co, nigdy nawet nie zobaczysz góry, bo nie możesz widzieć przez tarcze, co jest po drugiej stronie, Amen?

Wtedy tylko idziesz ciągle do przodu bez względu na wszystko, i kiedy dojdziesz do góry to zgadnij co, ona znika! I ludzie pytają, jak pokonałeś tą górę? A ty mówisz, jaką górę? Ja tylko szedłem do przodu, bo na tym polega wiara, zawsze taka sama. Amen?

Curry Blake Bóg jest za tobą nie przeciwko tobie