Chodzenie w Duchu to chodzenie według pragnień Ducha, a nie pragnień ciała (nieodnowionego umysłu, z towarzyszącymi mu działaniami w sferze fizycznej i wykonywanymi przez fizyczne ciało). Zgadza się i to jest bardzo proste, i możesz potrzebować przeczytać to kilka razy, żeby to naprawdę zrozumieć, i kiedy żyjesz według Biblii co oznacza, że działasz zgodnie ze Słowem Bożym, to wtedy chodzisz w Duchu. Zgadza się?

Chodzenie w Duchu, i jest pewien kolejny aspekt w tej kwestii który musimy zabić, większość ludzi myśli, że chodzenie w duchu oznacza to, że nie wiesz co będziesz robił za chwilę czy co będziesz robił dalej. Jezus nie żył w taki sposób. Jezus znał swój cel, On znał swój koniec, i On wiedział jak to się wydarzy, i dlatego kiedy prowadzono go na strome wzgórze i chcieli go zrzucić z niego, to On nie panikował. Dlaczego? On wiedział, ja nie umrę w ten sposób. Ja znam swój koniec, to będzie na krzyżu, a więc nie muszę się martwić, nie martwię się o to czy umrę tutaj, bo to nie będzie w taki sposób. A więc kiedy dotarli do szczytu wzgórza, i jak myślisz dlaczego On pozwolił im wyprowadzić się na szczyt wzgórza, On udowadniał im i On dawał im czas na pokutę i na to żeby zmienić zdanie. I kiedy dotarli do szczytu, On powiedział, naprawdę chcecie to zrobić, jesteście gotowi to zrobić a więc dopuściliście się tego, i teraz jesteście winni tego nawet jeśli nie uda wam się to zrobić. Jesteście winni tego, i kiedy byli na szczycie wzgórza On powiedział, nie, ja nie umrę dzisiaj, i przeszedł miedzy nimi, a oni nawet nie mogli go zatrzymać. I pomyślcie o tym, i On mógł to zrobić wcześniej ale On cierpliwie cierpiał, On czekał aż do końca, aż dotrą do szczytu wzgórza, aby dać im szansę żeby pokutowali.

I teraz mamy tu Gal. 5:13-14, i spójrzcie na to co pisze w tym wersecie,

Bo wy, bracia, zostaliście powołani do wolności, tylko pod pozorem tej wolności nie pobłażajcie ciału, ale z miłości służcie jedni drugim. Całe bowiem prawo wypełnia się w tym jednym słowie, mianowicie: Będziesz miłował swego bliźniego jak samego siebie.

Czy zdajesz sobie sprawę, że za każdym razem kiedy kochasz tak jak powinieneś kochać, ty wypełniasz prawo. I czy to nie zadziwiające ponieważ dzisiaj ludzie mówią, o prawa już nie ma, my nie mamy nic wspólnego z prawem, A JEDNAK JEŚLI ŻYJESZ ZGODNIE Z TYM CO MÓWI SŁOWO BOŻE TUTAJ, ZGODNIE Z DUCHEM, TO TY WYPEŁNIASZ PRAWO! Rozumiecie? I nie da się od tego uciec.

I teraz dalej pisze,

Gal. 5:15 Lecz jeśli wzajemnie się kąsacie i pożeracie, uważajcie, abyście się wzajemnie nie zjedli,

I co to znaczy, sianie i zbieranie, on mówi im posłuchajcie, jeśli żyjecie w taki sposób to zgadnijcie co, to wróci do was. A więc żyjcie w taki sposób.

Gal. 5:16 Mówię więc: Postępujcie w Duchu, a nie spełnicie pożądania ciała.

Czy to nie proste, postępujcie czy chodźcie w Duchu, a jak ty chodzisz w Duchu? Kochaj Boga i kochaj bliźniego. JEŚLI KOCHASZ BOGA I KOCHASZ BLIŹNIEGO TO WTEDY WYKONUJESZ SŁOWO BOŻE I TY - posłuchajcie będziesz wtedy tak zajęty tym co należy robić, że nie będziesz miał czasu robić to czego nie wolno. Zgadza się?

I KIEDY BĘDZIESZ TAK ROBIŁ, BĘDZIESZ CHODZIŁ W DUCHU A KIEDY CHODZISZ W DUCHU TO NIE BĘDZIESZ SPEŁNIAŁ POŻĄDAŃ CIAŁA, DLACZEGO, BO BĘDZIESZ TAK ZAJĘTY SPEŁNIANIEM POŻĄDAŃ DUCHA! Zgadza się? Wiem, że może nie słyszeliście o tym w taki sposób, ale to prawda. Biblia mówi o tym, że Duch, który w nas mieszka, zazdrośnie pożąda. On chce mieć całkowitą kontrolę w takim sensie, że On chce mieć wpływ na nasze życie, ON CHCE ŻEBYŚMY BYLI TAK BARDZO ZGRANI CZY ZESTROJENI Z BOŻYM SŁOWEM, ŻE ON BĘDZIE MIAŁ WOLNOŚĆ, ŻEBY DOSŁOWNIE ŻYĆ PRZEZ NAS W TAKI SPOSÓB, W JAKI ŻYŁ PRZEZ JEZUSA!

I On pożąda tego. To jest prawie tak jak niespełnione pragnienie, to sięga aż tak głęboko, On tego pragnie, a więc nie myśl, że to ty starasz się żeby Bóg, że starasz się sprawić żeby Bóg no wiecie, pozwolił ci coś zrobić, On pragnie tego bardziej niż ty, On chce żebyś taki był, On ukształtował cię żebyś takim był.

Gal. 5:17-18

Ciało bowiem pożąda na przekór Duchowi, a Duch na przekór ciału; są one sobie przeciwne, tak że nie możecie czynić tego, co chcecie. Słyszycie to? Lecz jeśli jesteście prowadzeni przez Ducha, nie jesteście pod prawem.

A więc ty nie próbujesz wypełnić prawa, ty nie starasz się no wiecie, że nie mówisz, o nie wolno kraść, nie wolno cudzołożyć, nie wolno tego i tamtego, ja chce iść do nieba, nie, to jest życie pod prawem. Ja nie żyje w taki sposób, ale ja chodzę z Bogiem. I co ja chce robić? Ja chcę dawać, ja chcę pomagać, ja chcę być błogosławieństwem dla ludzi, ja chcę robić Boże rzeczy, ja chcę uzdrawiać i uwalniać ludzi, i tego typu rzeczy i to jest to co jest we mnie żeby robić, i rzecz w tym, że ja chce robić te rzeczy i w tym jest mój umysł.

Mój umysł nie skupia się na tym, że oo nie rób tego, nie rób tamtego, oo chciałbym zrobić to i to, i ja cały czas mówię ludziom, że ja piję każdy alkohol jaki tylko chcę, czyli żaden. dlaczego, bo nie chcę. I picie alkoholu nigdy nie było dla mnie problemem, ja już byłem przeciwny temu od kiedy byłem dzieckiem, a więc mnie to w ogóle nie dotyczyło, ale nawet rzeczy które kiedyś chciałem robić, to nawet ich już nie chcę robić. Dlaczego? BO MOJA NATURA ZMIENIŁA SIĘ!

A więc to nie jest tak, że ty musisz trzymać siebie w ryzach, KLUCZEM JEST TO, ŻEBY TWOJA NATURA SIĘ ZMIENIŁA! I PÓŹNIEJ ODNÓW SWÓJ UMYSŁ A WTEDY TWÓJ UMYSŁ NIE BĘDZIE DZIAŁAŁ PRZECIWKO TOBIE.

Dlatego, że ty możesz mieć przemienioną naturę a twój umysł wciąż będzie miał pewne nawyki myślenia o rzeczach o których wcześniej miałeś zwyczaj myśleć, i ty musisz zmienić ten proces myślenia ALBO W PRZECIWNYM RAZIE WRÓCISZ DO TEGO CO BYŁO WCZĘŚNIEJ, dlatego ze stajesz się tym na co patrzysz. Stajesz się tym czemu się oddajesz, a więc to jest bardzo proste.

Gal. 5:19-21

A znane są uczynki ciała, którymi są: cudzołóstwo, nierząd, nieczystość, rozpusta; Bałwochwalstwo, czary, nienawiść, niezgoda, zawiść, gniew, spory, kłótnie, herezje, mamy tu długa listę, zazdrość, zabójstwa, pijaństwo, hulanki i tym podobne, to wszystko są uczynki ciała, rozumiecie to? Czary, to nie jest nawet uczynek diabła, ale to jest uczynek ciała, rozumiecie to?

I rozmawialiśmy o tym, myślę, że to było wczoraj, i czy zdajecie sobie sprawę, że demon nie musi doprowadzić cię do tego ze będziesz czcić diabla. Dlatego, że Biblia NIE OSTRZEGA NAS PRZED DIABŁEM, ALE OSTRZEGA NAS PRZED CZYM? PRZED ŚWIATEM.

On napisał, posłuchajcie, ludzie powiedzą ja nie jestem czcicielem diabła, no wiesz, nie powinienem pójść do piekła, no co ty, ale nie jest tak napisane, jest napisane, że jeśli kochacie świat, tam nie pisze, jeśli kochacie diabła, rozumiecie to? Ty nie musisz kochać diabła, żeby pójść do piekła - wystarczy, że kochasz świat. DLATEGO, ŻE JEŚLI KOCHASZ ŚWIAT – TO NIE MA W TOBIE MIŁOŚCI OJCA. Noo ale ty nie rozumiesz, u mnie jest tak, że.. nie, to ty nie rozumiesz. TY NIE ZASTĘPUJESZ TEJ KSIĘGI – TO PROSTE!

Widzicie i później zapytasz ludzi czy kochają, jeśli zapytasz ludzi czy jeśli kochają świat to zasługują na piekło, każdy powie, o niee, myślę, że to byłoby zbyt surowe czy brutalne. Ale jest tak dlatego, że ty nie rozumiesz tych rzeczy, nie rozumiesz czym jest świat, nie rozumiesz czym i po co jest piekło, i nie rozumiesz czym jest miłość do tych rzeczy. I nie rozumiesz jak bardzo złe są te rzeczy.

Ale kiedy ty zrozumiesz te rzeczy, to wtedy ty zaczniesz patrzeć na to wszystko i powiesz, WOW BOŻE, JESTEŚ NIESAMOWICIE MIŁOSIERNY, DLATEGO, ŻE DAŁEŚ NAM DROGĘ WYJŚCIA – I TERAZ TO JEST TO TYLKO UPÓR LUDZI, którzy upewniają się, że ktoś tam pójdzie. Zgadza się, widzicie to?

Gal 5:21 No dobrze i pisze, i tym podobne; o nich wam mówię, jak już przedtem powiedziałem, że ci, którzy takie rzeczy czynią, królestwa Bożego nie odziedziczą.

I on pisze to do kościoła. Rozumiecie to? On mówi, że cała ta lista, to są uczynki ciała, i jeśli wykonujesz uczynki ciała nie odziedziczysz królestwa Bożego. I naprawdę już nie można tego powiedzieć prościej. No chyba, że zagłębisz się w jakiegoś rodzaju teologię gdzie będą próbowali tak to zrobić żeby uniknąć problemów i powiedzą, że to jest ok. I musimy sobie uświadomić, że to co Biblia mówi jest bardzo proste, bardzo łatwe I TO JEST PO PROSTU KWESTIA WYBORU.

Gal 5:22

Owocem zaś Ducha jest miłość, radość, pokój, cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara; Łagodność, powściągliwość. Przeciwko takim nie ma prawa.

I to oznacza, że ty możesz robić te rzeczy tyle ile chcesz, możesz mieć tyle pokoju ile tylko chcesz, możesz mieć tyle miłości ile tylko chcesz, łagodność, możesz być tak łagodny jak chcesz, amen? Przeciwko tym rzeczom nie ma prawa, i jeśli policzysz je, spójrzmy na to, owoce Ducha, liczcie je ze mną, miłość, to jest pierwszy, radość, pokój, cierpliwość, życzliwość, dobroć, wiara; łagodność, powściągliwość. Dziewięć owoców ducha. zgadza się? no dobrze, ile mamy darów Ducha? Dziewięć, taka sama liczba, zgadza się mamy taka sama liczbę darów jaką mamy liczbę owoców. I chodzi o to, że owoce, owoc jest czymś co rośnie, a dary są nam dane, i większość ludzi chce darów, ale jest taki owoc który możesz powiązać z każdym z dziewięciu darów.

Curry Blake New Man 6