Gal. 6:14-15

Co do mnie, nie daj Boże, abym się miał chlubić z czegoś innego, jak tylko z krzyża naszego Pana Jezusa Chrystusa, przez którego świat jest ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata. W Chrystusie Jezusie bowiem ani obrzezanie nic nie znaczy, ani nieobrzezanie, ale nowe stworzenie.

O czym on mówi? Spójrz, ta rzecz, tamta rzecz, to wszystko nic nie znaczy, ale TO CO SIĘ LICZY TO CZY TY JESTEŚ NARODZONY NA NOWO? Czy ty jesteś nowym stworzeniem? Rozumiecie to?

To skąd pochodzisz, to co wiesz, to wszystko nic nie znaczy, dlaczego? Bo to co stare przeminęło i wszystko stało się nowe. A więc jedyna rzecz, która ma znaczenie to to czy jesteś nowym stworzeniem. Pomyśl o tym, będę chciał to teraz podkreślić i uwypuklić. Jedyna rzecz, która ma znaczenie według Pawła w Chrystusie, to to czy ty jesteś nowym stworzeniem.

Nie to jaki masz dar, ani nie to jakie namaszczenie, ani nie to jaka jest teraz moda czy trend czy cokolwiek w kościele, no wiecie, czy jesteś na bieżąco z tym, czy jesteś na bieżąco z tamtym, czy słyszałeś ostatnie nauczanie lub to czy tamto. Nie, nic z tych rzeczy nie ma znaczenia, o ile ty nie stoisz w Bogu, innymi słowy, jeśli nowe stworzenie, jeśli jedyna rzecz która ma znaczenie to być nowym stworzeniem to wtedy także, zauważ, wiek nie ma znaczenia czy pozycja społeczna. I wiek nie ma znaczenia, nie tylko cielesny wiek ale też duchowy wiek. I to oznacza że gdy tylko narodzisz się na nowo, to ty możesz zrobić wszystko. Rozumiecie to? Nie musisz czekać 10 lat, no wiecie noo musisz najpierw odrobić swoje, przychodzić do kościoła co tydzień i płacić dziesięciny, i wtedy wiesz, Bóg cię wywyższy. Nie, wtedy to nie Bóg cię wywyższa ale człowiek jeśli to dzieje się w taki sposób, zgadza się?

W CHWILI KIEDY NARODZIŁEŚ SIĘ NA NOWO – TY MOŻESZ UZDRAWIAĆ CHORYCH, WSKRZESZAĆ UMARŁYCH, WYGANIAĆ DEMONY, i jedynym powodem dlaczego tego nie robisz, to dlatego, że ty nie wiesz, że możesz to robić. Dlatego, że ciebie nauczono, że ty musisz mieć pewne określone namaszczenie, określony dar, no wiesz, jeśli chcesz wskrzeszać umarłych to ty musisz mieć dar czynienia cudów, później musisz mieć dar uzdrawiania, bo musisz usunąć przyczynę śmierci, i ty musisz działać w tych wszystkich darach, i wiecie, TO WSZYSTKO JEST WYMYŚLONE PRZEZ CZOWIEKA!, po to żeby miał o czym sobie pogadać, bo ty tego nie zobaczysz w Biblii, nie zobaczysz tego w niej.

Ale jeśli umarły potrzebuje wskrzeszenia to go wskrześ! Jeśli chory potrzebuje uzdrowienia to go uzdrów! no ale jak mam to zrobić? z Duchem Świętym! No ale wiesz, może ja nie mam daru uzdrawiania, ALE DUCH ŚW. MA.

Nie przejmuj się tym jakie ty masz dary, i tak właściwie to czy jesteście świadomi tego, że Bóg was pobudza, żebyście badali Pismo a w szczególności Nowy Testament, ewangelie i głównie list do Rzymian, i spójrzcie na różnice kiedy on mówi o darach liczba mnoga, albo o darze liczba pojedyncza, i jeśli pisze dar, to odkryjesz, że on zawsze odnosi się do Ducha Świętego a nie do jakiegoś daru.

I w pierwszym Koryntian tam pisze, że jeden otrzymał dar słowa wiedzy, i tak dalej, ale ja mówię o tym, że kiedy on mówi dar, i nie ma żadnego konkretnego odniesienia, to on zawsze wtedy mówi o Duchu Świętym. DAR KTÓRY MASZ TO DUCH ŚWIĘTY. I zobaczysz, że w 1Koryntian, i ja wiem, że to nie jest seminarium na temat darów, ale dzisiaj nie będę za bardzo zagłębiał się w szczegóły, ale chce żebyś zapamiętał to, że dary Ducha Świętego nie są darami Ducha Świętego, one są manifestacjami Ducha Świętego.

Rozumiecie, to nie jest tak, że o proszę daje ci ten długopis, to jest dar, nie, to byłaby manifestacja mojej hojności która nie byłaby zbyt wielka gdybym dał ci tylko długopis. Ale chodzi o to, że ta manifestacja, to co ty widzisz, jest manifestacją natury Ducha Świętego. A więc tu nie chodzi o to, że ty coś masz. No wiecie, o ja mam ten dar, czy tamten dar.

Nie! Ty masz dar Ducha Świętego i dlatego, że ty masz ten dar Ducha Świętego to wtedy wszystkie te manifestacje (dary Ducha) są JUŻ w tobie, bo są różne sposoby w jakich On się manifestuje. NIE OGRANICZAJ SIĘ DO JEDNEGO DARU, jeśli chcesz się ograniczyć do jednego daru, to upewnij się że to będzie ten dar którego będziesz akurat wtedy potrzebował. Jeśli uważasz, że możesz mieć tylko jeden dar to upewnij się ze to jest ten, którego akurat wtedy będziesz potrzebował. W taki sposób to to będzie działać.

Curry Blake New Man 3