Kiedy on (Elizeusz) powiedział: «Panie! Otwórz jego oczy, aby widział» to Anioły i rydwany już tam były, a on (sługa Elizeusza) tylko otworzył oczy i zobaczył je. Więc musimy zdać sobie sprawę że one już tam były, jeszcze zanim ten młody człowiek je zobaczył. Wtedy On otworzył jego oczy, i pozwolił mu zobaczyć.

Pomyślcie o tym, oni nie pojawili się w momencie gdy jego oczy zostały otworzone, ONI JUŻ TAM BYLI (Anioły i rydwany).

Umiłowani, w tej chwili, tam gdzie jesteście, cokolwiek dzieje się w waszym życiu, czy to jest choroba i niemoc, czy to są finanse, czy to jest wasza sytuacja zawodowa, czy ma to związek z waszą hipoteką za dom, i nie wiecie jak ją spłacić, czy nie wiecie jak sobie poradzić z czymś innym. SŁUCHAJCIE, mnie nie obchodzi co się dzieje w waszym życiu, BÓG JEST El-Shaddai, On jest Jehowa, On jest Jehowa Jira, On jest Jehowa Rapha! MUSICIE ZROZUMIEĆ, BÓG JEST Z WAMI, EMANUEL – BÓG Z NAMI, ON JEST Z WAMI W TEJ CHWILI!

Umiłowani, tylko dlatego że wy… tylko dlatego, że ten problem, tylko dlatego, że armia wroga jest widoczna, i widzicie te rachunki, i widzicie te swoje problemy, i widzicie to zawiadomienie, że zostaliście zwolnieni z pracy, i widzicie te wszystkie rzeczy, to… słuchajcie, TO TYLKO OZNACZA, ŻE WIDZICIE, TO CO JEST WIDZIALNE, ABY TO ZACZĘŁO DZIAŁAĆ NA WASZĄ KORZYŚĆ TO MUSICIE ZACZĄĆ, WIDZIEĆ TO CO NIEWIDZIALNE! Musicie zdecydować, aby wierzyć Bogu, że Jego sytuacje, Jego Anioły, Jego zdrowie, Jego uzdrowienie, Jego uwolnienie, Jego praca jest lepsza dla was, lepsza praca, lepiej płatna, i tak dalej… MUSICIE WIERZYĆ, ŻE TO JUŻ ZOSTAŁO WAM DANE, TO JUŻ JEST Z WAMI W TEJ CHWILI!!!

BÓG JEST Z WAMI W TEJ CHWILI, WY TYLKO TEGO JESZCZE NIE WIDZICIE, dlaczego? Bo wasze oczy nie zostały otworzone, aby widzieć to co jest niewidzialne. Ale jeśli WEŹMIECIE SŁOWO BOŻE I ZACZNIECIE PATRZEĆ NA TO CO NIEWIDZIALNE, TO WASZE OCZY ZACZNĄ TO WIDZIEĆ I ZOBACZYCIE TO - CO NIEWIDZIALNE. Zaczniecie mówić: wiesz co, Bóg mnie przywiódł tak daleko, ON MNIE NIE ZAWIEDZIE, ON MNIE PRZYWIÓDŁ, aż tutaj i ON MNIE PRZEPROWADZI, jeśli ON JEST ZE MNĄ w tej sytuacji, to cokolwiek się dzieje, TO MÓJ KONIEC BĘDZIE LEPSZY, NIŻ GDY ZACZYNAŁEM!

Jeśli pamiętacie sytuację z Abrahamem, on wyszedł, a był tam z Lotem i mieli za dużo zwierząt a za mało terenu, i nie mogli się pomieścić, więc Abraham idzie do Lota i mówi: słuchaj, ty idziesz na lewo, a ja idę na prawo, albo jeśli chcesz iść na prawo to ja pójdę na lewo, ty wybieraj! Ty zdecyduj, w którąkolwiek stronę ty się zdecydujesz pójść, ja pójdę w przeciwną. I Lot spojrzał w jedną stronę i zobaczył, że ziemia tam była dobra i tak dalej i trawa była zielona, i wszystko tam było wspaniałe, i pomyślał sobie… spojrzał w drugą stronę, tam nie wyglądało dobrze, spojrzał tu, Ok, tu wygląda dobrze, to ja wezmę tą dobrą ziemię. Widzicie, on był samolubny, i powiedział: ja wezmę tą dobrą ziemię. Abraham powiedział: Niema problemu! Weź! Idź w swoją stronę. I dlaczego? Dlaczego Abraham mógł to zrobić? Jeśli byś widział dobrą ziemię i złą ziemię, dlaczego miałbyś komuś dać okazję by wybrał dobrą tą ziemię i zostawił tobie tą złą? Widzicie, jedynym powodem, dla którego moglibyście to zrobić, to dlatego że MACIE WIARĘ W BOGA I WIECIE, ŻE GDZIEKOLWIEK POSTAWICIE SWOJĄ STOPĘ, TO MIEJSCE STANIE SIĘ BŁOGOSŁAWIONE. I że ta ziemia stanie się tą dobrą ziemią. Wiec stać was na to, żeby móc dać komuś wygrać. Dlaczego? Bo wiesz, że na końcu Bóg da ci najlepszą wygraną. Dlaczego? Bo wiesz że Bóg jest za tobą. Może ta osoba potrzebuje tej wygranej w danej chwili. Dlaczego? Bo ona nie zna Boga i potrzebuje jakiejkolwiek pomocy jaką może dostać. ALE TY ZNASZ BOGA, ty możesz iść .. słuchajcie, w tej chwili.. ja nie zalecam nikomu robić niczego, o ile chodzi o giełdę papierów wartościowych, ja nie mam żadnych pieniędzy w giełdzie, nie mam żadnych bonów skarbowych, żadnych inwestycji. Jedyna moja inwestycja jest w Królestwo Boże. Ale powiem wam. Jeśli kiedykolwiek myśleliście o zainwestowaniu, teraz jest wspaniały czas, aby to zrobić, dlaczego? Bo wartości giełdowe pójdą w górę, i teraz gdy wszystko jest w dole, teraz jest czas żeby w to wejść, dlaczego? To może spaść jeszcze trochę niżej, jeśli wejdziecie w to teraz, to może spaść jeszcze trochę niżej, kto wie, ale ..podniesie się, dlaczego? Bo JEŚLI BÓG JEST ZA TOBĄ, TO KOGO TO OBCHODZI, KTO JEST PRZECIWKO TOBIE?

Jeśli Bóg za tobą, to kogo to obchodzi kto staje przeciwko tobie? Słuchajcie! Wierzący na giełdzie .. wierzący w Boga, który zainwestował w giełdę (ujmę to w ten sposób), może przewrócić giełdę do góry nogami, bo na co położysz swoją rękę, to Bóg pobłogosławi, i wyjdziesz z tego większy, silniejszy, lepszy niż kiedykolwiek wcześniej. Są w tym możliwości, i ty nie wykorzystujesz tutaj nikogo, ty wykorzystujesz okazję, i ja mocno wierzę w to, że po tym wszystkim, będą się działy rzeczy, nowe biznesy będą powstawały, i to będzie czas dla wierzących, aby oni posiadali te biznesy i będą mogli zatrudniać innych wierzących, i te interesy będą działały.

SŁUCHAJCIE, BÓG JEST ZA NAMI I PO TYM WSZYSTKIM POWSTANIEMY LEPSI, NIŻ BYLIŚMY WCZEŚNIEJ. Tylko patrzcie! Dlaczego? Bo Bóg jest za nami. To jest takie proste. Powiecie: Jak możesz w to wierzyć? BO BIBLIA TAK MÓWI! Mówi, że cokolwiek się dzieje, mnie nie obchodzi jakie są plany wroga, nie obchodzi mnie co się dzieje, jedyne co wiem to jest to: BÓG JEST WIĘKSZY, ON JEST SILNIEJSZY I ON JEST ZA MNĄ. A więc cokolwiek ja robię, jeśli idę za Nim, to na końcu wyjdę na tym lepiej.

Rz 8:31 UBG "Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nam?" 

Curry Blake Fragment nauczania wygłoszonego online 15.04.2020