I przez te cenne obietnice my stajemy się uczestnikami Boskiej natury, a więc my jesteśmy zmienieni, nasz Duch się zmienił. Ale nasza natura, która pochodzi od naszego ducha, musi nasycić czy przeniknąć do naszej duszy, do naszego umysłu, po to żeby nasz umysł mógł być odnowiony, tak że stajemy się uczestnikami.

A więc my bierzemy te cenne obietnice, i pamiętajcie, że wasz duch został stworzony na nowo, i to się już wykonało, to jest niezmienne, zgadza się, ale, teraz twój umysł musi być odnowiony, i sposób w jaki ty odnawiasz swój umysł to TY BIERZESZ TE CENNE OBIETNICE I ZACZYNASZ JE WDRAŻAĆ, TY JE ZNAJDUJESZ I WDRAŻASZ JE DO DANEJ SYTUACJI I PÓŹNIEJ TY DZIAŁASZ W OPARCIU O NIE, i kiedy tak robisz to to zmienia i natura twojego umysłu się zmienia.

Twój umysł odzwierciedla, powinienem powiedzieć TWÓJ UMYSŁ, TWOJE MYŚLI, TWOJA POSTAWA – TO WSZYSTKO JEST CZĘŚCIĄ TWOJEJ NATURY, NATURY TWOJEGO UMYSŁY - i to wszystko odzwierciedla na czym ty skupiasz swój umysł przez większość czasu. To co ty karmisz jest tym co urośnie.

I ludzie mówią o ja chce być taki i taki, a później ty spędzasz większość czasu robiąc coś zupełnie przeciwnego, czy czytasz lub oglądasz rzeczy przeciwne do tego, czy robisz inne rzeczy przeciwne temu, rozmawiasz o rzeczach niezgodnych z tym – ALE TO NIE JEST MAGIA. To się nie wydarzy tylko dlatego, że ty tego chcesz lub bo ty pstrykniesz palcem, ALE TY ROZWIJASZ TO PRZEZ TE CENNE OBIETNICE, KTÓRE ZOSTAŁY NAM DANE.

I teraz, i wciąż zajmujemy się duchem, i duch wie jakie działanie należy podjąć. I za każdym razem jak będziesz w jakiejś sytuacji jeśli się zatrzymasz i poświecisz chwilę i oto klucz, nie przejmuj się tym którą drogą iść, ale po prostu chciej czy pragnij iść właściwą drogą, i kiedy będziesz chciał iść właściwą drogą, i nie będziesz się przejmował, która to będzie droga, wtedy z twojego ducha będziesz wiedział którą drogą masz iść.

I widzicie nawet świat to wie i oni nazywają to iść za przeczuciem czy za intuicją. Dlaczego? Dlatego, że człowiek, widzicie, my nie jesteśmy, my się w znacznej mierze różnimy od ludzi niezbawionych ale tylko w obszarze naszej natury, naszego charakteru, naszej moralności, naszej etyki i takich rzeczach, które zostały stworzone na nowo, ale nasze podstawowe elementy są takie same. Widzisz, ja jestem duchem duszą i ciałem, i weźmy teraz kogoś niezbawionego, duch, dusza i ciało, te same elementy ALE PRZEZNACZONE DO INNEGO CELU.

Curry Blake New Man 6