Słowo Boże mówi nam, że mamy wypowiadać Jego Słowo rano gdy się budzimy, mamy wypowiadać Jego Słowo gdy się kładziemy wieczorem spać. Gdy leżymy w łóżku mamy medytować Jego Słowo, czyli mamrotać i mówić do siebie samego. Jest napisane: O północy wstanę aby medytować nad Twoim Słowem, więc On ci mówi dokładnie w jaki sposób zażywać Jego lekarstwo - Słowo Boże.

On dał ci receptę, i On mówi ci jak je zażywać, i On mówi, weź to o tych różnych porach, nawet pięć razy, albo trzy, ach tak, siedem razy dziennie, tak zgadza się, „siedem razy dziennie wychwalam Cię”. No, i tu jest właśnie recepta. Więc po prostu siedem razy dziennie, możesz to mieć gdzieś zaznaczone, albo po prostu nastaw sobie budzik w zegarku, i miej go nastawionego na 7 różnych godzin, i kiedy on zadzwoni , ty po prostu wznieś ręce: „Ojcze wychwalam Cię, Panie Jezu wychwalam Cię, Duchu Święty jesteśmy tacy wdzięczni za Ciebie, więc wychwalam Cię, bo Ty jesteś życiem dla całego mojego ciała, i dziękuję Ci za to.” I po minucie czy dwóch wracasz i robisz to co robiłeś przedtem.

Widzicie, to jest zażywanie Słowa Bożego jak lekarstwo bo Ono staje się życiem dla całego twojego ciała. Możesz robić to, a możesz nastawić sobie czas kilka razy w ciągu dnia, i bierzesz Słowo Boże, i mówisz: wiesz co, przez Jego rany zostałem uzdrowiony, a jeśli zostałem to jestem, więc jestem uzdrowiony w imię Jezusa.

I wtedy ktoś ci powie: no, ale nie wyglądasz na uzdrowionego, nie brzmisz jak uzdrowiony. Odpowiadasz: ja nazywam te rzeczy, których nie ma tak jakby one były. Więc postępujesz według Biblii. Więc po prostu zaczynasz przyjmować Słowo Boże. A ludzie mówią: ja nie rozumiem, jak wypowiadanie słów ma zmienić moje ciało. To jest dziwne, BO WYPOWIADANIE SŁÓW ZMIENIA TWOJE WIECZNE PRZEZNACZENIE, A TY NIE SĄDZISZ, ŻE MOŻE ZMIENIĆ TWOJE CIAŁO? Czy to nie jest dziwne?

Wiele osób przychodzi do mnie i jedyne o czym oni chcą mówić to o pochwyceniu. I chcą mówić o tym jak Bóg ich weźmie, i ja nie mówię, że ja się z tym zgadzam czy nie zgadzam, wiecie, ja nawet nie docieram do tego punktu. Chcę tylko powiedzieć, że oni są tak skupieni na tej idei że Bóg po prostu, fizycznie przemieni ich i zabierze. Ale jeśli mówisz im o uzdrowieniu, to nagle: Och, ja nie wierze że już, że Bóg uzdrawia. A więc Bóg może przemienić twoje całe fizyczne ciało, i w jednym momencie zabrać ciebie stąd, ale On nie może naprawić twojej wątroby? No co wy? Co to jest za myślenie? JEŚLI BÓG MOŻE ZABRAĆ CIĘ CAŁEGO STĄD, TO MOŻE TEŻ NAPRAWIĆ CAŁEGO CIEBIE, GDY TUTAJ JESTEŚ!

…I ZAUFAJ SŁOWU BOŻEMU, ŻE OŻYJE W TWOIM ŻYCIU! I ZAUFAJ MU, ŻE ODNIESIE SKUTEK! Tak wielu ludzi myśli: No, ale to jest zbyt proste. I to jest zabawne ponieważ, jeśli to jest takie proste dlaczego tego nie robisz? Widzicie? A oni powiedzą: no, ale to jest takie proste, ja nie widzę, w jaki sposób to może cokolwiek zmienić. A do tego oni przez tygodnie i miesiące będą siedzieli nie robiąc tego, i będą pozostawali chorzy. A mogliby zamiast tego, po prostu wziąć Jego Słowo, i systematycznie wypowiadać Je, każdego dnia, zdecydować, że będą w Nie wierzyć, powiedzieć Je z mocą.

Niech Bóg to słyszy, niech diabeł to słyszy, niech ludzie wokół ciebie to słyszą, i upewnij się że ty sam to słyszysz. A gdy będziesz to robił, to zaczniesz dostosowywać swoje ciało do Słowa Bożego. Słowo Boże nie mówi ci że jesteś chory. Ono nie mówi ci że tracisz swoje zdolności umysłowe bo stajesz się coraz starszy. Ono ci nie mówi, że z czasem gdy stajesz się coraz starszy to masz problemy z plecami, czy inne problemy, że twoje oczy stają się przyćmione. Biblia nie mówi ci tego.

BIBLIA MÓWI, ŻE PRZEZ JEGO RANY ZOSTAŁEŚ UZDROWIONY. BIBLIA MÓWI, ŻE ON PRZYSZEDŁ, ABY DAĆ CI ŻYCIE I TO W TAKIEJ OBFITOŚCI, ŻE MASZ WYSTARCZAJĄCO DLA SIEBIE I WYSTARCZAJĄCO DUŻO, ABY SIĘ TYM PODZIELIĆ! Oto, co Słowo Boże mówi o tobie. Zacznij to wypowiadać, Zacznij wkładać to życie w siebie. ON POWIEDZIAŁ: MOJE SŁOWA SĄ DUCHEM I SĄ ŻYCIEM!

Weź te Słowa. I weź te Słowa Ducha i weź te Słowa życia, włóż je do swojego ciała, włóż je do swojego organizmu i obserwuj jak twoje ciało nabiera życia, obserwuj jak przyjmuje życie, obserwuj jak stwarza życie w twoim ciele.

Wiecie, Biblia mówi, że Abraham i Sara, obydwoje, ich ciała były martwe do tej pory, oczywiście oni nie byli fizycznie martwi w tamtym czasie, ale jeśli chodzi o wykonywanie tego, co jest koniecznie aby płodzić dzieci, ich ciała były martwe. Ale żadne z nich nie zważało na swoje ciało, ale zważali na Słowo Boże i zdecydowali wierzyć Słowu Bożemu i to spowodowało, że ich ciała funkcjonowały, w taki sposób aby spłodzić dziecko. A oni byli posunięci w wieku, i to jest takie zabawne bo ludzie myślą: no, Bóg uzdrowi mnie do tego momentu, a potem wiesz, nie jestem pewien że mnie uzdrowi, bo jestem w takim wieku, że te rzeczy są po prostu normalne.

No to przestań być normalny! W Biblii nie ma nic o tym , że masz być normalny. A tak naprawdę, to Biblia mówi: JEGO LUDZIE SĄ „WYŁĄCZNI”. A ja znam kilku „wyłącznych” chrześcijan, powiem wam. Wiem, że jeśli sprawdzimy to słowo, to ono nie oznacza „dziwny” ale ja znałem paru dziwnych chrześcijan. Ale chcę powiedzieć, że to słowo właściwie oznacza „otoczony”, więc my musimy być „otoczeni”. Ale to, co chcę powiedzieć to: NIE BĄDŹ NORMALNY!

Nie ma nic normalnego w życiu - chrześcijańskim życiem. "Nienormalne" – jeśli chodzi o świat. Ale jest normalne, porównując to z Niebem. ŻYCIE, KTÓRE MOŻEMY PROWADZIĆ TUTAJ, JEST TYM SAMYM ŻYCIEM, Z GRUBSZA, JAKIE BĘDZIEMY MIELI W NIEBIE! A my teraz możemy już mieć Niebo na ziemi , w dużej mierze, bo On powiedział aby się modlić, „jako w Niebie tak i na ziemi”. I to był nakaz, a nie tylko prośba.