I pomyślcie o tym, wyobraźcie sobie że moglibyśmy tak zaaranżować nasz świat że mielibyśmy tylko określonych ludzi wokół siebie w określonym czasie, a w szczególności kiedy jestes pod presją, i kiedy dzieje się coś wielkiego w twoim życiu, bo wtedy najbardziej potrzebujesz takich ludzi.

I w tym wszystkim ten aspekt psychiczny, i zrozumcie, wiara nie jest umysłowa czy psychiczna ale wytworzy pewną postawę umysłową czy psychiczną. Ona wytworzy pozytywną postawę z pewnością, ale to że jestś pozytywnie nastawiony wcale nie oznacza że masz wiarę.

A WIĘC KIEDY TY JESTEŚ POD NACISKIEM POD PRESJĄ WTEDY WŁASNIE MUSISZ WŁAŚCIWIE TEŻ STOSOWAĆ CZY ROZMIEŚCIĆ INNE ZASADY JAK:

- PILNOWANIE SWOJEGO UMYSŁU,

- STRZEŻENIE SWOICH MYŚLI,

- PODDAWANIE MYŚLI W POSŁUSZEŃSTWO,

- TY NIE MOŻESZ POZWOLIĆ SOBIE NA TO BY OTACZAĆ SIĘ LUDŹMI, KTÓRZY BĘDĄ MÓWIĆ A CO JEŚLI TAK SIĘ NIE STANIE!

A co jeśli tak się nie stanie, poczyniłes wszystkie formalnosci co do twojego pogrzebu w razie czego, wiem ze wierzysz w Boga, ale nie chcesz żeby twoja rodzina musiała sie tym zajmować - OK - TO SIĘ NAZYWA CHWIEJNOŚĆ - i jesli oni sie chwieją ty sie nie chwiej. Ale stój niezachwianie i pozbądź sie takich ludzi z twojego życia. Pozbądź sie ich, to nie sa twoi przyjaciele, bo oni sprawiaja że ty upadasz. Więc ty musisz otoczyć sie ludźmi, posłuchajcie, są ludzie, którymi się otaczam ale na których nie zalezy mi aż tak bardzo, wiecie co mam na myśli, nie spędzam z nimi za dużo czasu regularnie ale otaczam sie nimi dlatego że oni są pozytywni. I już to mówiłem, wolałbym otoczyć się pozytywnym grzesznikiem niż negatywnym świętym ok, zostawie to tak.

I na koniec, ostatnia rzecz, obiecuję, że to ostatnia rzecz, próbuję ogarnąć co mialem zrobić na koniec. Paweł powiedział Tymoteuszowi, widzisz, każdy w życiu doświadczy czegoś trudnego. prędzej czy później.

Paweł powiedział Tymoteuszowi, znoś trudy jako dobry żołnierz, A WIĘC TY MUSISZ ZDECYDOWAĆ WCZĘSNIEJ, ŻE KIEDY PRZYJDĄ TRUDNOŚCI - TY JE PRZEZWYCIĘŻYSZ!! i ty nie uciekasz od presji ale ty zaczynasz używać tej presji. I ty wiesz żę kiedy ty wchodzisz w ta fazę presji czy nacisku to ty jesteś w procesie postępowego przeciążania i musisz zacząć patrzeć na to jak na proces wzrostu. I o tym rozmawialismy z Georgem, że jesli ty skupisz się na bólu który towarzyszy przy cwiczeniach fizycznych, to znajdziesz powód żeby tego nie robic, i ty wiesz że to bedzie boleć, I JEŚLI TY ZACZNIESZ PATRZEĆ NA BÓL JAKO, ŻE TWOJA ZAPŁATA NADCHODZI, BO TY NIE MOŻESZ ZOBACZYĆ JEJ TERAZ, ALE BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ PÓŹNIEJ! i po to w silowni sa lustra. czy ma to sens? A więc ty musisz umieć powiedzieć, ok ten ból to nie jest ból, to jest mój wzrost, i ten wzrost będzie prowadził do tego, i ja zmierzam tam. Ale jeśli ty spojrzysz na to tylko jako na ból, to automatycznie my nie chcemy czuć bolu, wiec wzbraniamy sie przed tym.

A więc w tym postępowym przeciążaniu chodzi o to, że ty możesz czekać aż coś przyjdzie na ciebie albo ty sam możesz próbować to ścigać czy zdobyć, ludzie którzy sie wyróżniają w każdej dziedzinie życia to są ludzie, którzy sami próbują coś ścigać czy zdobyć a nie ludzi, którzy czekają aż to samo przyjdzie do nich - a to oznacza przygotowanie, to oznacza, widzisz Przypowiesci 21:31 mówią że Konia przygotowują na dzień bitwy, lecz zwycięstwo zależy od Pana.

I ty przygotowujesz sie, ty robisz to co musisz zrobić, przygotowujesz sie wcześniej, i mogę wam już powiedzieć, że nadchodzi bitwa. I MOŻESZ CZEKAĆ, AŻ TU PRZYJDZIE, ALBO MOŻESZ PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO NIEJ WCZĘSNIEJ!! I kiedy przygotowujesz sie do niej wcześniej to czasami ledwo zauważasz że to była bitwa, ale jeśli czekasz aż bitwa sama tu przyjdzie, to wtedy poczujesz tę bitwę.

A WIĘC PRZYGOTUJ SIĘ WCZEŚNIEJ, ZAGŁĘB SIĘ W SŁOWO, WYPOWIADAJ JE, MYŚL O NIM, NIECH ONO MIESZKA W TOBIE, MEDUTUJ NAD NIM JAK TO MÓWIMY I PRZYGOTUJ SIĘ DO BITWY! I zrób to w każdej dziedzinie twojego życia, ale przede wszystkim zrób to w obszarze twojej miłości do Boga.

Curry Blake Prawo postępującego przeciążenia

 

 

Pierwszy z serii wykładów „Prawa duchowego wzrostu” Curry Blake wygłoszonych w Kościele Dominion Life.