...To jest bardzo ważne, żebyś trzymał się tej zasady (Prawo ukierunkowanego umysłu), dlatego że ona będzie wyznaczać to, jak szybko ty wzrośniesz. I będzie wyznaczać w którym kierunku ty wzrośniesz....

Wy musicie zdecydować - TY MUSISZ PATRZEĆ TYLKO DO PRZODU - to jest takie ważne.

Powiedzmy że rozmawiasz sobie z kimś, i ta osoba zaczyna o czymś mówić, i to udowadnia, dla mnie to udowadnia realność umysłu ducha jako coś innego od twojej duszy i twojego umysłu. Okay, i Biblia mówi o byciu chwiejnym (po angielsku chwiejny to posiadający dwa umysły).

I chcę mówić chwilkę na ten temat bo to oto co sie dzieje, powiedzmy, że było jakieś zdarzenie w twoim życiu, które było bardzo bolesne dla ciebie, I Bóg już się tym zajął i teraz ty jesteś ponad tym, ale to nie sprawia ci radości kiedy myślisz o tym. Czy ma to sens?

TO JEST TAKIE MIEJSCE DO KTÓREGO NIE CHCESZ CHODZIĆ W SWOIM UMYŚLE I TY WIESZ, ŻE NAJLEPIEJ JEST TAM NIE CHODZIĆ, z jakiegokolwiek powodu.

Bo uwierzcie lub nie, ludzie mają takie rzeczy które wywołują w nich skrajne emocje, i to są pewne określone rzeczy o których jeśli wspomnisz coś. Okay, jeśli ja miałbym dobre doznania jeśli chodzi o psy, i kochałbym swojego psa i zacząłbym mówic o tym psie, a ty miałeś straszne doświadczenia jeśli chodzi o psy, byłeś pogryziony, czy ktoś został zabity przez psa, i jeśli ja wymienie słowo pies, to to wywoła dobre wspomnienia we mnie ale w tobie moze wywołać coś złego. Amen?

I TO NIE CHODZI O TO O CZYM SIĘ MÓWI - ALE JAK TY TO POSTRZEGASZ I JAKIE MIAŁEŚ Z TYM DOŚWIADCZENIA. I jeśli ty rozmawiasz z kimś, to ta osoba nie wie, że to o czym ona mówi, BO TY MUSISZ być w stanie słuchać co ta osoba mówi, czy nawet słuchać co ty mówisz, i ZDECYDOWAĆ, ŻE JEŚLI JA POZOSTANĘ NA TEJ ŚCIEŻCE gdzie rozmawiamy o tym i o tym, DOKĄD TO ZAPROWADZI MÓJ UMYSŁ? Czy ma to sens? Dlatego, że jeśli to zaprowadzi twój umysł gdzieś...

Widzisz, są takie rzeczy o których ja wiem, że nie moge pozwolić mojemu umysłowi iść tam. BO JAK TY ZACZNIESZ MYŚLEĆ O TYM TO TY ZACZYNASZ NA NOWO TO PRZEŻYWAĆ, I TO MOŻE CĄŁKOWICIE ZMIENIĆ TWÓJ NASTRÓJ, TWOJĄ POSTAWĘ I CZASAMI MOŻE TRWAĆ TO WIELE DNI Z POWODU TEGO CO WRÓG STARAŁ SIĘ UCZYNIĆ W PRZESZŁOŚCI!

A więc kiedy z kimś rozmawiasz, czasami nawet z samym sobą MUSISZ ZDECYDOWAĆ i ty niekoniecznie możesz sprawić ze druga osoba nie powie czegoś, ale ty nie musisz stać tam i słuchać tego.

I ty możesz to usłyszeć, jeśli ona będzie szłą taką i taką ścieżką ....

i w aspekcie twojego zdyscyplinowanego lub niezdyscyplinowanego umysłu, TY MUSISZ ZDECYDOWAĆ, jeśli ja będe o rozmawiał o tym i o tym, i będziemy ciągle o tym rozmawiać to to zaprowadzi nas tu i tu. a jeśli to zaprowadzi nas tam to to nie będzie dobrze, może to nie bedzie dobrze dla mnie, może dla twojego rozmówcy .....

...I widzicie ... TYLKO DLATEGO, ŻE USŁYSZYSZ TO PRZESŁANIE - NIE OZNACZA, ŻE TY TO CZYNISZ - i czasami kiedy je słyszysz, no nie czasami ale natychmiast wróg przychodzi żeby ukraść Słowo, które zostało zasiane, i wiele razy tak się dzieje...

I wiecie to zabawne, dlatego, że... czy unikatowe a niekoniecznie zabawne, ale ja mogę mowić o tym jak moja pierwsza córka odeszła, i ja mogę mówić o tym bez bólu, i wiecie to było wiele lat temu, ale jednocześnie ja widzę jak, to czym wróg zamierzał nas zniszczyć Bóg użył dla dobra. i teraz, wiecie Bóg tego nie sprawił, po to żebysmy pozniej mieli z tego dobro, ale to diabeł starał sie nas zniszczyć, probował zniszczyć naszą całą rodzinę przez to zdarzenie, ale my zwrocilismy sie do Boga, i dlatego, że my zwrocilismy się do Boga to Bóg mógl wziąć tę rzecz i obrócić ją w dobro.

I teraz w tym wszystkim, i zabawne jest to, że moja tak właściwie to trzecia córka ale druga która miała umrzeć, ona wypadła z dwukondygnacyjnego okna i była martwa przez 45 minut, większość z was słyszała jej świadectwo, i nawet teraz ja moge o tym mówić, i ja przezywam to ponownie ale zazwyczaj to nie jest bolesne przezywanie tego na nowo, ale to jest radość z powodu tego, jak to się skończyło.

Ale z jakiegoś powodu parę lat po tym, my byliśmy w Colorado, i ta sama córka miała wypadek samochodowy, i to było dzień przed rozpoczeciem konferencji, naszej corocznej konferencji, i ona przetoczyła samochód mojej zony około 6 razy, i ona prawie wypadła z samochodu, poniekąd wypadła ale wciąż była w środku, i ona leżała na drodze mniej niż 1,5 km od naszego domu przez parę godzin, aż w koncu ktoś wracał tą drogą i zobaczył ją i zadzwonił na policję i po ambulans, i pozniej policja zadzwoniła do nas, i my musieliśmy tam przyjechać. I z jakiegos powodu, jesli ja zaczynam mówić o tym, i wy widzicie jak szybko ja staram się przez to przebrnąć, ale kiedy ja zaczynam o tym mówić, to zaczynam płakać,

mimo, że to skonczyło sie dobrze. Ale to co mnie zasmuca, to to, że ona była mniej niż 1,5 kilometra od mojego domu, i ja nie wiedziałem że ona leżała na drodze, ok, muszę na tym zakończyć.

A WIĘC SĄ TAKIE RZECZY, KTÓRE WYWOŁUJĄ U NAS PEWNE EMOCJE I TY WIESZ, ŻE JEŚLI TY POZWOLISZ SWOJEMU UMYSLOWI IŚĆ TAM, TO TO POCIĄGNIE ZA SOBĄ PEWNE OKREŚLONE RZECZY, a więc ty musisz być na tyle bystry, żeby widzieć to dużo wcześniej. I powiem nawet tak, że musisz mieć na tyle mądrości żeby wiedzieć dokąd zmierza dana rozmowa.

Jeśli ty nie chcesz żeby tam szła, to świetnie, ty jesteś juz na drodze a więc po prostu skręć. Po prostu zmień temat, poprowadź rozmowę w innym kierunku bo ty wiesz jak to sie wszystko skończy.

Widzisz są takie rzeczy o których ja wiem, że nie mogę siedzieć i się nad nimi rozwodzić okay, i my mieliśmy, no cóż właśnie wymieniłem wam parę cięzkich zdarzeń z naszego życia, ALE MIELIŚMY ICH PARĘ I NAWER MIELIŚMY KILKA W ZESZŁYM ROKU, i to było naprawdę potężne uderzenie.

I w naszym życiu były takie rzeczy, i ja wiem, że JA MOGĘ ROZMAWIAĆ O NICH DO TEGO MOMENTY, A PÓŹNIEJ JA MUSZE ZROBIĆ ZWROT O 90 STOPNI, ja nie moge brnąć w to dalej, DLATEGO, ŻE JEŚLI BĘDĘ TAM BRNĄŁ TO ŁATWO TAM POPAŚĆ W CIAŁO!

I WRÓG CAŁY CZAS PRÓBUJE CIĘ ODCIĄGNĄĆ CIĘ OD DUCHA DO CIAŁA!

A więc jesli TY MOŻESZ ZOBACZYĆ dokąd zmierza twoja rozmowa, ŻE ONA ODCIĄGNIE CIĘ OD DUCHA DO CIAŁA i ty zaczniesz myśleć bardziej z ciała - TO NIE MOŻESZ TAM IŚĆ!!

I ty nie masz prawa tam iść jako Chrzescijanin. I ty musisz zobaczyc dokąd to zmierza, i szybko podjąć decyzję,

- zmieniamy temat tej rozmowy i będziemy rozmawiać teraz o tym i o tym,

- no ale nie skonczyles opowiadać,

- i nie mam zamiaru

- no ale ja chce więcej szczegółów

- nie, nie masz do tego żadnych praw, żeby je znać - NIE JEŚLI TO MA SPAWIĆ, ŻE BĘDE MYŚLAŁ O RZECZACH, O KTÓRYCH BÓG NIE CHCE ŻEBYM MYŚLAŁ. Rozumiecie to?

Wiele razy Jezus nie odpowiadał ludziom. Zadawali mu pytania a On w ogóle nie odpowiadał, po prostu ignorował je i zaczynał mówić o czymś innym. I ja nie mówię że On próbował uniknąć jakichś bolesnych myśli, ale mówię tylko, że On był na tyle mądry żeby wiedzieć żeby zmienić rozmowę.

I Paweł powiedział to samo, unikaj głupich i niedouczonych rozmów które rodzą kłótnie, widzisz bo tak się właśnie dzieje, wielu ludzi stara się złapać cię za słówka, bedą starali cię kwestionować, i bedziesz miał dwoje ludzi, którzy będą pytali o zupełnie różne rzeczy żeby spróbować zobaczyć gdzie mogą cie złapać, albo sprawić żebyś pomyślał o czymś albo powiedział coś albo żebyś sie z nimi zgodził, kiedy ty tak naprawdę nie zgadzasz się z nimi. A więc to jest powiązane z dyscyplinowaniem twojego umysłu.

Przeczytam to co sobie tutaj zapisałem, TY MUSISZ ZDECYDOWAĆ, O TYM ŻEBY NIE POZWALAĆ TWOJEMU UMYSŁOWI IŚĆ TAM!!

Curry Blake Prawo ukierunkowanego umysłu

 

 

Trzeci z serii wykładów „Prawa duchowego wzrostu” Curry Blake wygłoszonych w Kościele Dominion Life.