Księga Rodzaju 13,14

I PAN powiedział do Abrama, gdy Lot już odłączył się od niego: Podnieś teraz swe oczy i spójrz z miejsca, na którym teraz jesteś, na północ i na południe, na wschód i na zachód. (on chciał żeby Abram spojrzał, On powiedział – chcę żebyś spojrzał, tak daleko jak sięga twój wzrok – na północ, południe, wschód, zachód, tak daleko jak sięga twój wzrok, dam tobie i twojemu potomstwu.

Ale zauważcie jak to się zaczyna – gdy Lot już się odłączył od niego, więc musicie zdać sobie sprawę, jeśli macie spełniać swoje wizje, wizje które Bóg ma dla waszego życia. Jeśli macie spełnić przeznaczenie swojego życia, to prawdopodobnie będziecie musieli odłączyć się od pewnych ludzi. Bo ludzie to wasi najwięksi przeciwnicy czasami. Powiecie: no a myślałem że to diabeł. A myślisz że jak diabeł działa? Większość czasu on działa przez ludzi.

I on próbuje cię przekonać – nie możesz tego zrobić, nie uwierzylibyście jakie rzeczy mi ludzie mówili kiedy zaczynałem. Kiedy się rozciągałem i próbowałem rzeczy których się nauczyłem, i w które wierzyłem. Ja słyszałem od bliskich ludzi, naprawdę bliskich ludzi, rodziny, rzeczy typu : och, a za kogo ty się uważasz, dlaczego myślisz że Bóg będzie cię używał jak Smitha Wiggleswortha jak Johna Lake'a? Ja to słyszałem od wszystkich, ale wiecie co?

Ja zamknąłem na to uszy, i otworzyłem je na Słowo Boże, dlatego ja zobaczyłem to co niewidzialne, ja nie widziałem tego co widzialne, kiedy ja zaczynałem, moje życie to był jeden wielki bałagan, ja byłem spłukany, byłem rozwalony. Ale wiecie co, ja nie czekałem aż sprawy w moim życiu się poukładają, ja zacząłem po prostu robić to czego się uczyłem, i kiedy ja patrzyłem na to co niewidzialne, i zacząłem to robić, to to co niewidzialne stawało się widzialne, bardziej niż to co widzialne było widzialne. W efekcie, to co niewidzialne stało się dla mnie bardziej prawdziwe, niż moje okoliczności, i zgadnijcie co, te okoliczności zaczęły się zmieniać, Dlaczego? Bo jeśli patrzysz na to co niewidzialne, to możesz zrobić to co niemożliwe.

Więc nie słuchajcie gdy ludzie mówią: nie możesz tego zrobić, nie możesz tamtego zrobić, umiłowani, jeśli Bóg jest z wami, to kto może z powodzeniem być przeciwko wam?

I Bóg mówi że możecie zrobić WSZYSTKO, w Chrystusie, i to nie oznacza robienie złych rzeczy, jeśli robisz złe rzeczy to jesteś w tym sam, ale jeśli robisz rzeczy Boga, to możesz zrobić WSZYSTKO w Chrystusie, który cię umacnia.

 

 

Piąta z serii wykładów „Prawa duchowego wzrostu” Curry Blake wygłoszonych w Kościele Dominion Life.