..Jeżeli nie widzisz w swoim życiu czegoś co Bóg zapewnił to z powodu niewiary. Kluczem jest ustalić co powoduje moją niewiarę, w co nie wierzę. Gdzie Biblia mówi, że coś mam a ja w to nie wierzę. OTO KLUCZ: MOŻESZ USTALIĆ W CO WIERZYSZ NA DWA RÓŻNE SPOSOBY, MOŻE TRZY ALE ZAAKCENTUJEMY DWA. Trzy główne sposoby poznania w co wierzysz. Po pierwsze co myślisz (to jest ten trzeci sposób on nie jest najmniej ważny ale nie będę go tutaj akcentował) dwa pozostałe sposoby to poznać co mówisz i co robisz jak się zachowujesz. Co robisz regularnie w życiu codziennym, co mówisz w życiu codziennym z obfitości serca mówią usta. To co mówisz zdradza to o czym myślisz. KLUCZEM JEST TO ABY SIĘ UPEWNIĆ, ŻE DOBRZE MYŚLISZ, DOBRZE MÓWISZ I DOBRZE DZIAŁASZ. KIEDY MÓWIĘ O MYŚLENIU, MÓWIENIU I DZIAŁANIU - NIE MÓWIĘ O TYM ABY ROBIĆ WSZYSTKO PERFEKCYJNIE - MÓWIĘ RACZEJ O PRAWIDŁOWYM MYŚLENIU I PRAWIDŁOWYM DZIAŁANIU - ZGODNYM Z BOŻYM SŁOWEM, ZGODNYM Z TYM W CO WIERZYSZ!! JEŻELI WIERZYSZ, ŻE JESTEŚ UZDROWIONY TO POSTĘPUJESZ JAK UZDROWIONY! NIE MÓWISZ, ZE JESTEŚ UZDROWIONY I ZACHOWUJESZ SIĘ JAK CHORY!!... "Zaufaj, że Bóg za tobą stanie"

...WŁAŚNIE W TEN SPOSÓB DZIAŁAJĄ WYOBRAŻENIA - CAŁKOWITY KONTRAST I BRAK TRZECIEGO WYJŚCIA. to jest straszne na pewno zginiemy, na pewno nie spłacę swoich rachunków, ściągną mi samochód z podwórka, zabiorą nam dom. GDY ZACZYNASZ MYŚLEĆ W TEN SPOSÓB, GDY TWÓJ UMYSŁ NIE JEST ODNOWIONY DO SŁOWA BOŻEGO TO TWOJA WYOBRAŹNIA BĘDZIE PROWADZIĆ CIĘ DO NAJGORSZEGO CZARNEGO SCENARIUSZA. NASTĘPNIE NIE BĘDZIESZ MÓGŁ SPAĆ GDYŻ MARTWISZ SIĘ PROBLEMEM, KTÓRY NAWET NIE ZACZĄŁ SIĘ MANIFESTOWAĆ... "Będę mówił o Panu"

...Czasem potrzebujesz zobaczyć pewien obraz po to aby rozbudzić się w swoim duchu ale kiedy znajdujesz się w takiej sytuacji i zbyt długo wpatrujesz się na to jaka jest sytuacja, to często jest tak, że skupiasz się na tym jaka jest aktualna sytuacja anie jaki jest rezultat!! Musisz cały czas patrzeć jaki jest rezultat jaka jest nagroda. Musisz widzieć wyraźniej rezultat nie to jaka jest obecnie sytuacja, kiedy tak jest to aktualna sytuacja się zmienia i otrzymujesz swoją nagrodę!! Widzicie nie dojdziecie do tego miejsca przez bycie normalnymi!!! Nie możecie prowadzić normalnego życia i oczekiwać, że będziecie widzieć tego typu rzeczy... "Nagroda za wiarę"

Curry Blake