Werset 23 Strzeż twego serca z całą pilnością, bo z niego tryska życie. Odsuń od siebie przewrotność ust, a przewrotny znaczy zniekształcony, to oznacza odsuń fałsz, to znaczy odsuń przekręcone słowa, czy niewłaściwe słowa, słyszycie co on mówi? Bo on wciąż mówi o słowach, on wciąż mów o strzeżeniu swojego serca, a jak strzeżesz swojego serca? ODSUWASZ OD SIEBIE PRZEWROTNE USTA, ODSUWASZ TO OD SIEBIE, NIE WYPOWIADASZ ZNIEKSZTAŁCONYCH, PRZEKRĘCONYCH - TAKICH, KTÓRE OZNACZAJĄ ZŁE RZECZY.

Pozwólcie, że wam powiem jak to zrobić, ludzie mówią: ale czasem to po prostu samo wychodzi. NIC SAMO NIE WYCHODZ, TO NAJPIERW BYŁO TAM WŁOŻONE, TO WCHODZI A POTEM WYCHODZI, więc aby złe rzeczy nie wychodziły, musisz wkładać w siebie dobre rzeczy. A zrobisz to jeśli będziesz myślał o tych rzeczach, Filipian 4,8 jeśli myślisz o tych rzeczach , jeśli są one dobre, święte , czyste, musisz być w czystości w chwale, myślisz o tych rzeczach, i co jest tym co ma te wszystkie rzeczy w sobie? Słowo Boże, myśl o Słowie Bożym, Człowieka polegającego na tobie zachowujesz w doskonałym pokoju, czy to prawda? Polegającego! Tak jest! ) teraz patrzcie.

On mówi: Odsuń od siebie przewrotność ust, oddal od siebie złośliwe wargi - złośliwe wargi dokładnie oznacza wargi, które sprawiają że się odsuwasz lub odchodzisz, odwrócić się lub odejść, macie to? WIĘC ODSUŃ OD SIEBIE JAKIEKOLWIEK SŁOWA, JAKIEKOLWIEK POWIEDZENIA, KTÓRE SPOWODUJĄ, ŻE ODEJDZIESZ OD TEGO CO MÓWI SŁOWO BOŻE, więc nie mów: no, lepiej to zrobię bo to Słowo, jeszcze zachoruję jeśli tego nie .. nie, to jest przewrotność ust, macie to? Nie, bracie, to jest mądrość, Ok, porozmawiajmy o tym. Pomówmy o mądrości bardzo szybko. Bo są dwa rodzaje, i ja się zgadzam z tym że mówisz że to jest mądrość, tyle że to jest zły rodzaj mądrości, ona jest ziemska, ona jest diabelska, dlaczego? Bo jest oparta na strachu. Czy to nie jest proste? Boża mądrość nigdy nie jest oparta na strachu. Ona jest oparta na mądrości, zrozumieniu i wiedzy, i kiedy masz mądrość, zrozumienie i wiedzę, to nie masz potrzeby się bać i wtedy będziesz działał na podstawie mądrości , zrozumienie i wiedzy, a nie na podstawie strachu, bo strach jest zawsze o przyszłości i to się nawet jeszcze nie przydarzyło, nie boisz się tego co się stało wczoraj, boisz się tylko tego co myślisz że może się stać jutro, a co się tak naprawdę nawet rzadko zdarza, Amen?

To jest niesamowite bo ludzie są tak zatrzaśnięci w strachu a potem mówisz o wierze, a oni na to: to jest wariactwo, ja bym tak nigdy nie zrobił. Żartujesz sobie? Robisz to cały czas, dlaczego? Bo chodzisz w strachu a strach to jest tylko negatywna wiara, ona jest tylko tym. STRACH TO JEST WIARA W DIABŁA, ABY ROBIĆ TO CO ON POWIEDZIAŁ I CO ON SUGERUJE, I JEDYNE CO MUSISZ TO MIEĆ WIARĘ W BOGA, W TO CO ON POWIEDZIAŁ - TO JEST TA SAMA RZECZ, TY TYLKO DECYDUJESZ KOGO SŁUCHASZ! A Bóg i diabeł obserwują i widzą jak postępujesz, bo to jak postępujesz pokazuje kogo słuchałeś. Musicie spisywać te rzeczy, i skopiować, i słuchać tego cały czas.

On mówi: Niech twoje oczy patrzą na wprost, a twoje powieki niech będą zwrócone przed siebie. Uważaj na ścieżkę twoich nóg, aby wszystkie twoje drogi były pewne. A jak uważasz aby wszystkie twoje drogi były pewne? Uznajesz Go we wszystkich swoich drogach, tak? I wtedy twoje ścieżki będą pewne.

On mówi: Uważaj na ścieżkę twoich nóg, aby wszystkie twoje drogi były pewne. Nie zbaczaj ani na prawo, ani na lewo; odwróć twoją nogę od zła. Co On mówi? Zobaczcie on przeszedł z mówienia o słowach do myślenia, do mówienia i do działania. Widzicie to jest wszystko splecione razem. W Słowie tutaj, próbuje znaleźć gdzie jestem, tutaj, słowo.. próbuje znaleźć właściwe słowo, o! tutaj to było, werset 22 mówi Są bowiem życiem dla tych, którzy je znajdują, i lekarstwem dla całego ich ciała. To słowo „lekarstwem” dla całego ich ciała to słowo numer 4832 Stary testament, konkordancja Stronga, i to oznacza : leczniczy, dosłownie lek lub uleczyć, jak również zawiera uwolnienie.

Słyszeliście to? Jego słowa są życiem dla tych którzy je znajdują i lekarstwem, Jego słowa są lecznicze, Jego słowa są lekiem, Jego słowa przynoszą uwolnienie, Jego słowa.. to jest wszystko w Jego słowach dla twojego ciała, widzicie to? A więc jeśli żyjecie w Jego Słowie, a Jego Słowo żyje w was, to wasze ciało będzie miało zdrowie, zdrowie jest w Jego Słowie, Jego Słowo jest lekarstwem dla naszego ciała, to jest tak jak ja tu stoję i mówię do was, to jak jakbym rzucał witaminy, tyle że najlepsze jakie tylko są, i one przynoszą zdrowie dla całego waszego ciała.

Curry Blake Słowo Boże jest lekarstwem