Sposobem numer jeden w jaki ty możesz otrzymać czy przyjąć rzeczy od Boga jest to, że twoje życie będzie zdyscyplinowane. To jest sposób numer jeden. I oczywiście to jest przez wiarę, ale kiedy ty dyscyplinujesz twoje życie, ty możesz zdyscyplinować samego siebie do wiary.

Ja mówię o tym, że TY JESTEŚ W STANIE POMÓC SOBIE UMIEŚCIĆ SIEBIE NA POZYCJI GDZIE TY MOŻESZ OTRZYMAĆ OD BOGA! I to jest związane z dyscypliną, i ta dyscyplina, ludzie mówią o tym cały czas, ale ona dotyczy modlitwy, studiowania Biblii, a nawet wyznawania Bożego Słowa, a czasami po prostu spędzania czasu z Bogiem, poświęcanie czasu na to, żeby spędzić go z Nim.

I ja nie mówię oczywiście o uczynkach, bo spędzanie czasu z Bogiem nie jest uczynkiem, zgadza się a więc ja nie mówię o tym, zapisywanie różnych rzeczy, to też dotyczy dyscypliny, gdzie ty codziennie zapisujesz rzeczy, które Bóg ci pokazuje, poniekąd to co robisz, rzeczy które słyszysz od Ducha Bożego, i to co studiujesz w Słowie Bożym, i ty zobaczysz pewien wzór czy schemat i możesz cofnąć się rok wstecz i zobaczysz pewne wzorce czy schematy tego co Bóg starał się żeby dotarło do ciebie....

I teraz, dam wam pewien przykład. Wiele lat temu zacząłem to, teraz to nie zawsze mam czas, żeby to robić, ale za każdym razem kiedy to robię to zauważam przyrost pewnych rzeczy, zrozumiecie za chwilę co mam na myśli. I wiele lat temu, to było mniej więcej od roku 86-tego lub siódmego, tak mniej więcej od około 87 roku do 90-go, mieszkaliśmy wtedy w małym miasteczku w Północnym Texasie, i codziennie wieczorem kiedy wracałem z pracy, miałem wtedy regularna pracę na pełen etat, i codziennie wieczorem kiedy wracałem do domu, to o siódmej godzinie, bez względu na to co się wtedy działo, jak wybiła siódma godzina to cokolwiek ja wtedy robiłem ja to przerywałem, i wszystko co się działo w tamtym momencie było przerywane, cokolwiek się działo w naszym salonie było przerywane, i nawet jeśli mieliśmy gości to ja patrzyłem na zegarek o jest za pięć siódma, miło było was gościć, innymi słowy, do widzenia.

I moja żona powiedziała mi, że byłem w tym trochę zbyt bezpośredni czasami ale powiedziałem, że nie chciałem, żeby nie czuli się niekomfortowo, kiedy po prostu przestanę rozmawiać z nimi a zacznę rozmawiać z Bogiem i będę ich ignorował. I powiedziałem, lepiej jak pójdą niż jak miałbym ich ignorować, i ja przestawałem robić wszystko inne, włączałem sobie jakieś uwielbienie, i spędzałem przynajmniej godzinę, czy dwie a czasami nawet trzy po prostu uwielbiając Boga, od tego zaczynałem, bo przez te całe trzy godziny nie tylko uwielbiałem. Na początku uwielbiałem, później modliłem się na językach, zaczynałem wychwalać Boga, a wychwalanie to nie jest uwielbianie, trzeba rozróżnić te dwie rzeczy, i ja zaczynałem od uwielbienia później przechodziłem na modlitwę na językach, czasami wykładałem języki, i trzymałem przy sobie notatnik żeby zapisywać tam różne rzeczy, cokolwiek On mi pokazał kiedy mówiłem na językach i On dawał mi interpretację i ja to wszystko zapisywałem, i to prowadziło mnie później do studiowania różnych rzeczy, i ja to robiłem regularnie, i w tamtym okresie były takie silne i intymne chwile z Panem, ale jednocześnie przychodziło też objawienie. I ja zacząłem i tak właściwie to zapisałem to.

Wciąż mam te zapiski. Mam wszystkie pamiętniki i dzienniki aż od roku 1978, i ja zapisywałem wszystkie takie różne rzeczy, i powiem, też że wszystko to co my robimy dzisiaj, możesz to znaleźć w moich dziennikach, że zapisałem że to jest to, co będziemy robić. Szkoła Biblijna, podróże, wszystko jest dokładnie tak jak Bóg pokazał mi to 30 lat temu. I powiem wam tak, i chce żebyście zrozumieli, ja nie mówię tego, żeby w jakikolwiek sposób się przechwalać, miejmy nadzieje, że jeśli odbierzesz to w sposób tak jak ja to widzę, to to cię zachęci.

NIGDY NIE MIAŁEM TAK, ŻE JAKIŚ PROJEKT WIARY NIE POWIÓDŁ SIĘ! MY NIGDY NIE COFNĘLIŚMY SIĘ W WIERZE I NIGDY NIE PONIEŚLIŚMY PORAŻKI!

I teraz posłuchajcie, Ja mógłbym odpuścić sobie po drodze i to byłaby porażka. WIDZISZ, WIELE RAZY BYŁO TAK, ŻE TO WYGLĄDAŁO NA PORAŻKĘ, ALE JA NIE USTAWAŁEM, I SIĘ ODBIJAŁEM I ZWYCIĘŻALIŚMY! A więc na samym końcu, ostatecznie my wygrywaliśmy. Ale cała podróż nie zawsze wyglądała jak Zwycięstwo. I widzisz, powiem ci kolejną rzecz. JA NIE ZGADZAŁEM SIĘ ODPUŚCIĆ W TRAKCIE PORAŻKI, zgadza się!

KIEDY TO WYGLĄDA JAKBYŚ PRZEGRYWAŁ TO SIĘ NIE PODDAJESZ, ALE IDZIESZ DALEJ, ale idziesz dalej, a jeśli już chcesz się poddać, to poddaj się kiedy Zwyciężasz, no wiecie, kiedy jesteś na czele, że tak powiem, zgadza się? TY SIĘ NIE PODDAJESZ WTEDY KIEDY PRZEGRYWASZ, BO JEŚLI TAK ZROBISZ TO PO PROSTU PRZEGRASZ, I WTEDY PRZESZEDŁEŚ TO WSZYSTKO NA NIC, i jeśli to wygląda tak jakbyś przegrywał to ty idziesz dalej aż to będzie wyglądać tak jakbyś wygrywał, i wtedy kiedy wygrałeś, to wtedy jeśli chcesz już odpuścić to odpuszczasz, ale zazwyczaj to nie chcesz odpuścić kiedy już wygrywasz. Zgadza się?

A więc w ten sposób to wychodzi ci na dobre. Ale my nigdy nie mieliśmy żadnego projektu wiary który ostatecznie się nie powiódł. Dlaczego? dlatego, że wiara nie zawodzi jeśli twoja wiara jest w Boga, twoja wiara zawodzi tylko wtedy kiedy to jest wiara w ciebie. Widzisz, jeśli twoja wiara jest w Boga to ty nie zawiedziesz czy nie przegrasz. Amen?

A WIĘC POŁÓŻ SWOJĄ WIARĘ W BOGU i upewnij się, że to co ty robisz jest Bożą wolą, co jest proste, bo posłuchajcie, żeby zrozumieć jak chodzić w Bożej woli ty nie musisz mieć jakiegoś specjalnego słowa gdzie Bóg mówi ci coś czy jakiegoś proroctwa, ty jedynie musisz określić czy to się zgadza ze Słowem Bożym, czy to jest dobre dla ludzi, czy przynosi pożytek, czy to przyciąga Boga do ludzi, czy to podnosi ludzi, i jeśli to robi te wszystkie rzeczy, to to jest wolą Boga!

Curry Blake New Man 8