Ponieważ wierzymy, dlatego mówimy. Można powiedzieć, że jest to zasada, która działa w koło. A więc najpierw mówimy to, co mówi Biblia, tak abyśmy w to uwierzyli. Innymi słowy, pomagamy sobie uwierzyć i zaczynamy trenować nasz wzór myślowy, aby dostosować się do Słowa Bożego. Więc najpierw mówimy, abyśmy mogli uwierzyć, a gdy już wierzymy, to mówimy ponieważ wierzymy.

A więc to staje się kołem zamkniętym. Mówisz to, żeby uwierzyć, wierzysz i mówisz, bo wierzysz, i tak to idzie. I za każdym razem gdy to mówisz, i powiedziałbym skupiasz się na tym, ale nie chcę wam podawać tej idei, że to jest coś mistycznego. Po prostu zawsze kiedy to wypowiadasz i mówisz to co mówi Słowo Boże, to to zakorzenia się lepiej w tobie, a to jest już w twoim duchu, i kluczem jest to, że odnawiamy umysł. Więc to, co robisz to za każdym razem kiedy to wypowiadasz, TO NIE SPRAWIASZ, ABY TWÓJ DUCH UWIERZYŁ – TWÓJ DUCH JUŻ W TO WIERZY – TY SPRAWIASZ, ŻE TWÓJ MÓZG, TWÓJ UMYSŁ, TWOJA DUSZA DOSTOSOWUJE SIĘ DO TEGO I TO SIĘ ZAKORZENIA! Powinienem nawet powiedzieć wgłębia się w procesy myślowe, więc trenujesz swój umysł jak ma myśleć.

My też wierzymy i dlatego mówimy. Ponieważ mamy tego samego Ducha wiary, jakiego mieli ojcowie wiary, patriarchowie powiedziałbym. Z tego powodu, ponieważ oni uwierzyli to mówili, i ponieważ my mamy tego samego Ducha wiary, więc my wierzymy i dlatego mówimy. Przyjrzymy się jeszcze temu w szczegółach.

Pierwszym punktem, który powinniście sobie zapisać będzie, że masz wypowiadać to, w co wierzysz, a nie to co.. czujesz, ok? Właściwie, chyba najlepiej jak to mogę powiedzieć, żeby to uprościć: nie masz mówić tego co czujesz, wiecie? Jeśli ktoś zapyta cię:

- Jak się czujesz?

- No, ale co to ma wspólnego z czymkolwiek? JEDYNE CO SIE LICZY TO PRAWDA, A PRAWDA MÓWI MI JAK JA SIE CZUJE!

A więc kiedykolwiek ktoś mnie zapyta jak ja się czuję, ja odpowiadam słowami, w które wierzę. Nic nie każe nam odpowiadać na każde zadane nam pytanie, dokładnie tak jak było zadane. Nigdzie w Biblii tego nie ma. Ale jest napisane, aby mieć gotową odpowiedź, na każde zadane pytanie, z nadziei która leży w tobie. I tu mówimy o twoim zbawieniu. WIĘC ZAWSZE POWINIENEŚ BYĆ GOTOWY, ABY MÓWIĆ O JEZUSIE, I DLACZEGO MASZ TA NADZIEJĘ NA ZBAWIENIE!

Ludzie, jak już mówiłem często mnie pytają: dlaczego tyle mówisz o tym, na ten temat o słowach? i jak mówiłem, to dlatego, że to jest takie ważne, jesteś łapany w sidła przez słowa z twoich ust, i musisz zdać sobie sprawę że wróg, wróg twojej duszy, szatan działa przeciwko tobie, i chce cię złapać w pułapkę twoich słów, tak jak faryzeusze chcieli złapać w pułapkę Jezusa w Jego słowach. Ważne jest, abyś zawsze był w stanie mówić to co mówi Słowo Boże. Więc, za każdym razem kiedy możesz powiedzieć: jak jest napisane - to to jest coś, co powinieneś mówić. Więc, on tu mówi, że Bóg ożywia umarłych, przywraca życie umarłym i przywołuje te rzeczy których nie ma, tak jakby były. Zauważcie, i ja zrobiłem to rozróżnienie ostatnio,

W innym kazaniu które głosiłem, ale chcę abyście zdali sobie sprawę tutaj, ON NIE MOWI... ON KAZE NAM PRZYWOŁYWAĆ TE RZECZY, KTÓRYCH NIE MA - TAK JAKBY BYŁY! ON NIE KAŻE NAM ZAPRZECZAĆ TEMU CO MASZ, OM MÓWI: PRZYWOLAJ RZECZY, KTÓRYCH NIE MASZ! Innymi słowy, jeśli ludzie pytają:

- Jak się czujesz?

To ty powinieneś być w stanie powiedzieć:

- wiesz co? Przez Jego rany jestem uzdrowiony.

- A on: tak, ale jak się czujesz?

- Jestem uzdrowiony.

To będzie czasem powodować pewne niezręczne rozmowy ale to dlatego, że oni próbują cię naciskać, aby twoje ciało mówiło ci jak się czujesz.

A ty musisz zrozumieć, ty nie jesteś tego typu osobą, ty nie jesteś osobą z cielesnym umysłem, zmysłowym umysłem, aby pozwolić twojemu ciału mówić ci jak się czujesz. Nie! TY JESTEŚ DUCHEM, A ISTOTA DUCHOWA JEST SILNIEJSZA I NA WYŻSZYM POZIOMIE NIŻ FIZYCZNA!! ISTOTA DUCHOWA MÓWI Z DUCHA i mówi: przez Jego rany (BO JEGO SŁOWA SA DUCHEM I ŻYCIEM) mówimy: przez Jego rany jestem uzdrowiony. Nie schodź do ich poziomu i nie mów jak twoje ciało się czuje, spraw aby to oni weszli na twój poziom, i powiedz im co jest prawdą.

Curry Blake