Ef 3:2-5 Jeśli tylko słyszeliście o udzieleniu łaski Boga, która jest mi dana dla was; Że przez objawienie została mi oznajmiona tajemnica, jak to wam przedtem krótko napisałem. Dlatego czytając to, możecie zrozumieć moje poznanie tajemnicy Chrystusa. Która w innych wiekach nie była znana synom ludzkim, jak teraz została objawiona jego świętym apostołom i prorokom przez Ducha;

A więc Efezjan 3:2, i tutaj Paweł pisze do Kościoła w Efezie, i teraz trzeba wiedzieć dwie rzeczy, numer jeden większość ludzi mówi o tym, że musimy wrócić do tego jaki był Kościół w Dziejach Apostolskich. Nie wiem jak wy ale ja nie lubię kiedy ludzie padają martwi. No wiecie, wszyscy mówią że znowu chcą zobaczyć taki Kościół jaki był w Dziejach Apostolskich, i to co my chcemy zobaczyć to tę dobrą część, ale musisz pamiętać, że Kościół z Dziejów Apostolskich to był niemowlęcy Kościół, to nie był dojrzały Kościół, oni byli w trakcie rozwiazywania i tworzenia się pewnych rzeczy z pomocą Ducha Świętego, ale definitywnie to nie był dojrzały, duchowy Kościół i to nie i z pewnością to nie był Kościół pełen chwały, który jest opisany w liście do Efezjan.

A więc technicznie mówiąc jeśli chcemy już na to spojrzeć to to jak spojrzelibyśmy na Dzieje Apostolskie, my powinniśmy patrzeć na Kościół z listu do Efezjan jako pewnego rodzaju model do którego chcemy zmierzać czy naśladować. Ale musimy też sobie uświadomić, że w Księdze Objawienia, Jezus miał coś przeciwko Kościołowi w Efezie, i On powiedział im że tam były rzeczy które oni mieli zrobić i On nie był z tego powodu zadowolony, ale musicie tez sobie uświadomić że list do Efezjan był napisany około 60 roku po Chrystusie, a może około 67 roku, w tym czasie miedzy 62-im a 67-ym rokiem, a Księga Objawienia została napisana po 90-tym roku, w tamtym okresie czasu.

I w tym krótkim okresie 30 lat, wspaniały kościół w Efezie spadł do poziomu gdzie Jezus miał przeciwko niemu parę rzeczy.

I DLATEGO, ŻE MASZ PEWNĄ POZYCJĘ TO NIE OZNACZA, ŻE UTRZYMASZ TĘ POZYCJĘ Z POWODU STAŻU! JEST PEWIEN PROGRES, KTÓRY MUSISZ WYKONAĆ!

I teraz, Paweł pisze Jeśli tylko słyszeliście o udzieleniu łaski Boga, która jest mi dana dla was, innymi słowy on powiedział, on mówi Efezjanom jeśli słyszeliście te przesłanie, łaskę Bożą, to te udzielenie, ta rzecz, która została mi dana, jeśli słyszałeś o niej, że ona została mi dana dla was, i zauważcie, że on nie powiedział, że została mi dana bo jestem super duchowy. ALE ON POWIEDZIAŁ, ŻE ONA ZOSTAŁA MI DANA DLA WAS!

I musimy sobie uświadomić, że objawienie i zrozumienie nigdy nie miały być w posiadaniu jakiejś osoby po to żeby przez nie w jakiś sposób uzyskała sławę, została zauważona, majątki czy cokolwiek innego. COKOLWIEK BÓG WYLEWA NA KOGOŚ, TO TO MA BYĆ DLA WSZYSTKICH! Amen,!

I teraz kolejny punkt, Paweł powiedział, tak właściwie to nie było do Efezjan, ale powiedział, tak jak nauczam w każdym kościele. I to oznacza, że Paweł nie szedł do Kościoła w Kolosach i mówił ok mam dla was słowo, oto one i później szedł do Kościoła w Efezie i mówił, Bóg dal mi słowo dla was. Nie! Paweł powiedział, że DO KAŻDEGO KOŚCIOŁĄ DO KTÓREGO CHODZĘ GŁOSZĘ TO SAMO PRZESŁANIE!

I ja nie mówię, że nie mogło tam być pewnych konkretnych czy specyficznych rzeczy o których mówił, oczywiście że takie były. On musiał powiedzieć pewne rzeczy Kolosanom, musiał powiedzieć pewne rzeczy Koryntianom, a więc tak są pewne różnice, ale ogólne przesłanie było takie samo.

I teraz zrozumcie, i mam nadzieje że to zmieni wasz paradygmat, do poziomu do którego Kościół przyjął przesłanie Pawła i wypełniał je, działał w oparciu o nie, że tak powiem, do tego poziomu on oceniał jak duchowi oni byli. Rozumiecie to?

Bo jeśli mówimy o darach, one występowały w Kościele w Koryncie, oni byli Kościołem pełnym darów, w sensie, że tam się działo wszystko, a mimo to Paweł nie był zbytnio z nich zadowolony. A nawet powiedział im raz, ponieważ wy macie te dary, i wy myślicie, że macie tych super apostołów którzy do was przychodzą, i oni mówią wam różnego rodzaju rzeczy, to ja przyjdę wkrótce, i zobaczymy jaką oni mają moc. NIE JAKIE SŁOWA ONI MÓWIĄ, NIE TO KTO UMIE NAJLEPIEJ GŁOSIĆ – ALE KTO MA MOC!

I nawet powiedział im, chce do was przyjść jako Ojciec, ale wiecie, mogę przyjść z rózgą. I to nie będzie ta miła strona Ojca no wiecie bo ja przyjdę od tej strony która karci. I on mówił tutaj bez ogródek, i powiedział, że jeśli ktoś myśli inaczej, i pomyślcie o tym, on powiedział, że jeśli ktoś myśli inaczej, niż to co ja głosiłem, to Bóg mu pokaże, że się myli. To dość odważne lub aroganckie, w zależności jak chcesz na to spojrzeć, i wiecie że tak właśnie mówiono o nim, dlatego, że byli ludzie którzy mówili różne rzeczy przeciwko niemu, nawet mówiąc, że on nie był prawdziwym apostołem. I on odpierał zarzuty w tych sprawach, ale powodem dla którego to mówię to chcę żebyście sobie uświadomili, że POZIOMEM TWOJEJ DUCHOWOŚCI, NIE TO JAK DUŻO SIĘ TRZĘSIESZ, KRZYCZYSZ, UPADASZ, MÓWISZ NA JĘZYKACH, jak bardzo no wiecie, wszystkie te rzeczy które się teraz dzieją - TO NIE JEST WSKAŹNIK TWOJEJ DUCHOWOŚCI! Zgadza się?

WSKAŹNIKIEM TWOJEJ DUCHOWOŚCI JEST TWOJE POSŁUSZEŃSTWO SŁOWU BOŻEMU! To proste. To co ty robisz z tym Słowem które masz, i teraz, to oznacza, karmić głodnych, odziewać nagich, to oznacza no wiecie, cokolwiek musi być zrobione, ty to robisz, i to nie zawsze musi wyglądać duchowo. Zgadza się?

Curry Blake New Man 5