Biblia mówi wyraźnie, że złodziej natychmiast przyjdzie, żeby wykraść Słowo, które zostało zasiane do twojego serca. Tam nie pisze, że on będzie czekał 10 lat. Ale pisze, że on przychodzi natychmiast. A więc gdy tylko coś usłyszysz, on będzie starał się, żebyś ty o tym zapomniał. On będzie się starał, żebyś wyrzucił je z siebie, odrzucił je, dlatego, że on wie, i to jest w sposób w jaki to działa, BÓG DA CI JAKĄŚ INFORMACJĘ, ZANIM BĘDZIESZ JEJ POTRZEBOWAŁ.

A więc cokolwiek usłyszysz dzisiaj, będziesz tego potrzebował jutro. Bo Bóg wie, że ty będziesz to potrzebował jutro, a więc On dopilnuje, żebyś ty otrzymał to dzień wcześniej, przynajmniej dzień wcześniej. Amen? Dlatego, że On (Bóg) chce być pewny, że ty masz to co potrzebujesz, żeby wygrać każdą bitwę w twoim życiu.

A więc On dopilnuje tego, żebyś ty otrzymał tę informację. I teraz diabeł przychodzi natychmiast, żeby próbować to wykraść, dlatego, że on chce zabijać kraść i niszczyć, i on wie, że JEŚLI TY BĘDZIESZ MIAŁ POZNANIE LUB WIEDZĘ, ŻEBY GO (DIABŁA) POKONAĆ TO ON NIE BĘDZIE MÓGŁ ZABIJAĆ, KRAŚĆ I NISZCZYĆ W TWOIM ŻYCIU.

I jeśli przeczytasz Ewangelię Marka rozdział czwarty, który mówi o przypowieści o siewcy, i tam pisze, on powiedział, że powodem dla którego tak się stało to dlatego, że oni nie rozumieli tego co słyszeli, A WIĘC KLUCZEM DO POZNANIA NIE JEST TYLKO USŁYSZENIE INFORMACJI ALE ZROZUMIENIE JEJ A TO OZNACZA – WIEDZIEĆ JAK JĄ ZASTOSOWAĆ W PRAKTYCE!

A więc ludzie są niszczeni, okay, pozwólcie, że przedstawię wam scenariusz, BÓG DAJE CI POZNANIE CZY WIEDZIĘ, KTÓRA POMOŻE CI W NADCHODZĄCYCH PRÓBACH - i ludzie to słyszą - ALE JEŚLI TEGO NIE ZROZUMIEJĄ I NIE ZASTOSUJĄ W PRAKTYCE, i teraz wróg przychodzi natychmiast żeby spróbować to wykraść, i JEŚLI TY NIE ROZUMIESZ TEGO SŁOWA, to on może je wykraść dlatego, ŻE DLA CIEBIE ONO WCIĄŻ BĘDZIE NIEJASNE CZY NIEWYRAŹNE!

I TY NIE ROZUMIESZ GO DLATEGO, ŻE TY NIE ZACZĄŁEŚ GO STOSOWAĆ W PRAKTYCE, a kiedy ty zaczniesz je stosować w praktyce to ty zaczniesz je rozumieć. I jak ty zaczniesz je stosować w praktyce i zrozumiesz je, to diabeł nie może ci go wykraść. A więc teraz ty masz informacje i ty nie jesteś niszczony z powodu braku informacji dlatego, że tutaj On mówi, ponieważ ty odrzuciłeś poznanie, ZAUWAŻCIE CO TAM PISZE, PONIEWAŻ TY ODRZUCIŁEŚ POZNANIE, ja też ciebie odrzucę, i teraz zauważcie, kiedy On mówi, że ja też ciebie odrzucę to On mówi o tym, że, On nie mówi, że nie chce mieć nic wspólnego z tobą, ale On mówi, że DLATEGO, ŻE ODRZUCIŁEŚ POZNANIE CZY WIEDZĘ, KTÓRE CI DAŁEM – TO JA NIE BĘDĘ MÓGŁ DZIAŁAĆ W TWOIM ŻYCIU. Dlaczego? Bo tak właśnie On działa w twoim życiu.

Bóg działa poprzez Swoje Słowo przez Swojego Ducha, w twoim życiu, przez poznanie, i mógłbym wam to pokazać wiele razy i będziemy też rozmawiać o tym później, że SPOSOBEM W JAKIM TE WSZYSTKIE RZECZY ZACZYNAJĄ SIĘ DZIAĆ W TWOIM ŻYCIU TO PRZEZ POZNANIE TEGO, KTÓRY NAS POWOŁAŁ DO CHWAŁY I CNOTY, tak jak pisze.

A więc TO PRZEZ POZNANIE JEGO, ty wzrastasz w tych rzeczach, i teraz, zauważcie, pisze, Ja też ciebie odrzucę, abyś już nie był dla mnie kapłanem. Skoro zapomniałeś o prawie twego Boga, ja też zapomnę o twoich synach. I powtórzę, że jeśli zagłębiłbyś się w Hebrajskie oryginały i ja nie będę tego robił dzisiaj ale możecie to sobie sprawdzić, bo są różne tego zastosowania, gdzie ogólnie mówiąc coś jest dozwolone lub coś jest przyczynowe. I te dozwolone oznacza, że Bóg mówi, że pozwolę na to, żeby tak się stało, a to przyczynowe oznacza, że Bóg mówi, ja ci to zrobię. I większości tam gdzie pisze, że stanie się to czy tamto, to to dotyczy tego, że Bóg mówi, ja pozwolę na to a nie, że On to spowoduje. I widzicie ludzie tego nie rozumieją, oni myślą, że jak coś się dzieje to Bóg to powoduje czy sprawia, a On jedynie mówi, Ja zezwalam na to dlatego, że Ja nie mogę tego powstrzymać, dlatego, że TO DO CIEBIE NALEŻY TO POWSTRZYMAĆ DLATEGO, ŻE ZIEMIA ZOSTAŁA DANA CZŁOWIEKOWI! Zgadza się? Tak mówi psalm 115 werset 16. a więc,

I teraz zauważcie co On mówi, i kiedy ludzie przekręcają ten werset i mówią, mój lud jest niszczony z powodu braku wizji, albo mówią, no wiecie, jak nie ma wizji to ludzie są niszczeni. NIE! Mów poprawnie, okay, jeśli nie masz poznania to wtedy będziesz zniszczony, ale teraz zauważcie to, nie jest tak dlatego, że czegoś nie wiedziałeś ale dlatego, ŻE MIAŁEŚ OKAZJĘ, ŻEBY SIĘ DOWIEDZIEĆ – ALE WYBRAŁEŚ INACZEJ (ty). Zgadza się? A więc to nie jest wina Boga, On próbował dać ci poznanie czy wiedzę z wyprzedzeniem, dlatego, że On stara się pokazać ci rzeczy które nadejdą, po to żebyś był gotowy na to co nadejdzie.

I widzisz, zamiast tego, że to diabeł cię atakuje to ty powinieneś czekać z zasadzką na niego i ty możesz powiedzieć tak, ok, w zeszłym tygodniu słyszałem o uzdrowieniu, a więc co to oznacza, to oznacza, że diabeł będzie starał się żeby uczynić mnie chorym w tym tygodniu dlatego, że on będzie próbował wykraść te słowo z mojego serca. A WIĘC, TYM BARDZIEJ SIĘ UTWIERDZĘ W PRAWDZIE, ŻE PRZEZ JEGO RANY JESTEM UZDROWIONY, I ŻE PRZEZ JEGO RANY JA ŻYJĘ WOLNY OD CHORÓB, i Ty zaczynasz utwierdzać się w tym, dlatego, że ty wiesz, że to nadejdzie niedługo. Dlaczego? BO BÓG DAŁ CI TO CO POTRZEBUJESZ Z WYPRZEDZENIEM! Amen?

I cokolwiek dziś usłyszysz diabeł będzie starał się to wykraść, i to oznacza, że on wie i sposób w jaki on będzie próbował to wykraść, to będzie starał się robić przeciwnie do tego słowa które usłyszałeś. I kiedy przerabiamy teraz nowego człowieka, to możesz się założyć, że wszyscy których znasz a którzy znali cię z przeszłości, wpadniecie gdzieś na siebie, i oni będą próbowali cię powiedzieć o tym kim ty kiedyś byłeś, zgadza się? I szczerze mówiąc to takie osobą mogą znaleźć się nawet w twoim kościele.

I one wciąż gadają, że ooo jesteśmy tylko prochem, i wiecie, że nikt nie wie co Bóg zrobi, albo, że On to pewnie zrobił, bo chce nas czegoś nauczyć – NIE!! NA POCZĘTEK TY MUSISZ WYKOPAĆ CAŁY TAKI SPOSÓB MYŚLENIA, i po prostu wiedzieć, i wiecie ja nie mówię, że wy macie to wierzyć, ty nie musisz w to wierzyć, pisze, że prześladowanie przychodzi z powodu Słowa, ty nie musisz mieć wiary w prześladowania, zgadza się? one przyjdą i znajdą cię, zgadza się? a w szczególności jeśli żyjesz zgodnie ze Słowem.

A więc po prostu wiedz, wiedz, że to nadchodzi, ty możesz być gotowy bez uwierzenia w to, i wiecie ty nie chcesz w nie wierzyć bo ty nie chcesz mieć jakiegoś dodatkowego prześladowania. Będziesz miał wystarczająco dużo prześladowań samych w sobie, a więc wiecie...ale bądźcie gotowi na nie, dobrze?

I dalej, Ozeasza rozdział 6 werset szósty, Pragnę bowiem miłosierdzia, a nie ofiary, i poznania Boga bardziej niż całopalenia. O czym On mówi? JA CHCĘ, ŻEBYŚ MIAŁ MIŁOSIERDZIE I JA PRAGNĘ ŻEBYŚ TY MNIE ZNAŁ I WIEDZIAŁ O MNIE BARDZIEJ - niż tych ofiar i tych całopaleń i tych rytuałów, które ty wykonujesz!

ON POWIEDZIAŁ, JA CHCĘ ŻEBYŚ TY MNIE ZNAŁ, JA CHCĘ ŻEBYŚ TY WIEDZIAŁ JAK JA MYŚLĘ, JAK JA DZIAŁAM, Ja nie chcę być jakąś niespodzianką dla ciebie i nie chcę żebyś mówił ludziom, że ja jestem jakiś tajemniczy.

Wiecie, wszyscy tak mówią, no wiecie, że Boże drogi są tajemnicze, Jego drogi są ponad naszymi drogami, no cóż, dla nich to było prawdziwe bo oni nie byli narodzeni na nowo. Ale dla ciebie to NIE JEST PRAWDZIWE!

TY JESTEŚ NARODZONY NA NOWO I MASZ JEGO DUCHA, TY ZNASZ GO! Boże drogi będą dla ciebie zawsze tajemnicze jeśli Go nie znasz ale jeśli znasz Boga, to odkryjesz, że On jest najbardziej przewidywalną jednostką jaką kiedykolwiek spotkasz. On już powiedział ci wszystko, jak to wszystko działa, co On zamierza zrobić i jak zamierza to zrobić!

On już powiedział ci to wszystko, a więc jeśli ty nie wiesz to nie dlatego, że On nam nie powiedział, bo ta wiedza jest ale ty jej jeszcze nie przyjąłeś. Amen?

Curry Blake New Man cz.2