Fragment z: “The Azusa Street Revival” autorstwa Robertsa Liardona – Str.204-205:

Mimo, że Lake założył kilka instytucji, nigdy nie stały się one tak powszechnie znane, jak inne podobne służby. Jego córka Gertruda i jej mąż Wilford Reidt, prowadzili jego służbę do późnych lat swojego życia, kiedy oficjalnie przekazali ją młodemu usługującemu Curry`emu Blake’owi. Blake, jako dziecko został potrącony przez samochód. Dzięki modlitwie swojej matki w szpitalu, wrócił w cudowny sposób do zdrowia, nie mając prawie żadnego śladu po zagrażających życiu obrażeniach. Rodzina Blake`a, nie wiedziała, że to wydarzenie miało miejsce dokładnie 25 lat po tym, jak John G. Lake prorokował o swoim zastępcy, który miał przyjść 25 lat później. Blake rozpoczął odbudowę służby i wizji Lake’a. Wiele osób uznaje Lake’a za osobę, która wpłynęła na ich duchowość, jednak to sukces Blake’a w służbie uzdrowienia, tak jak i jego wizja chrześcijaństwa, wyjątkowo przypomina służbę i życie Lake’a.

Blake urodził się 1 kwietnia 1959 w Jasper w stanie Teksas. W wieku 17 miesięcy, Curry został potrącony przez samochód na podjeździe do domu dziadka. Jego ojciec, nie zauważył go podczas cofania. Samochód przejechał nad jego głową, urywając prawe ucho. Koło samochodu, ścisnęło jego głowę tak bardzo, że całkowicie rozcięło ją pomiędzy uszami. To obrażenie spowodowało, że skóra jego głowy osunęła się z czoła, aż do samych oczu.

Dziadek Curry’ego wyszedł z domu, podniósł go, podniósł jego ucho, włożył do samochodu i zawiózł do szpitala. Lekarze powiedzieli jego matce, by kupiła trumnę i zaplanowała pogrzeb, bo nie ma szans by jej syn przeżył z takimi uszkodzeniami mózgu.

Należąca do Kościoła Zielonoświątkowego matka Curry’ego, zaczęła się modlić. Powiedziała Bogu, że jeśli ocali życie jej syna, to wychowa go tak, aby Mu służył. W trakcie operacji, lekarze powiedzieli jej, że jeśli nawet chłopiec przeżyje, to będzie upośledzony i do końca życia ktoś będzie musiał się nim zajmować. Lekarze wrócili na salę operacyjną a matka Curry’ego wróciła do modlitwy. Tym razem powiedziała: “Boże, jeśli pozwolisz mu żyć, to uzdrów go w pełni”.

Po jakimś czasie, lekarze powrócili mówiąc: “nie możemy znaleźć żadnych uszkodzeń mózgu, ale jeśli nawet chłopiec przeżyje, to nie będzie miał włosów na głowie i będzie głuchy na prawe ucho”. Po raz kolejny jego mama zaczęła się modlić, przekonując Boga, że jeśli pozwoli mu żyć i w pełni go nie uzdrowi, to będzie on dla niego bezużyteczny”.

Dziś, Curry jest całkowicie uzdrowiony. Ma, co najmniej przeciętne IQ, pełen zestaw włosów na głowie i perfekcyjny słuch w obu uszach. W wieku 17 lat, Curry zaciągnął się do sił powietrznych USA, jako specjalista ds. egzekwowania prawa w jednostce Żandarmerii Wojskowej.

W trakcie jego wojskowej służby, Bóg zaczął przekonywać go o jego powołaniu. Po jakimś czasie, postanowił posłuchać głosu serca i zaczął modlić się o zwolnienie z umowy werbunkowej. W przeciągu 3 dni, Curry został wezwany do biura, gdzie poinformowano go o nadmiarze personelu w żandarmerii i przedstawiono mu ultimatum: zmiana jednostki albo honorowe absolutorium. Wybrał to drugie.

Po zwolnieniu z wojska, Curry wrócił do domu, aby poinformować rodziców o tym, że zamierza zająć się głoszeniem. Gdy powiedział im, co się wydarzyło, rodzice opowiedzieli mu o tym, jak jego matka oddała go Bogu 17 lat wcześniej. Do tej pory, wiedział jedynie o wypadku i o tym, jak Bóg go uratował. Nie miał jednak pojęcia, że został zadedykowany Bogu. Curry, w przeciągu roku ożenił się i spłodził dziecko.

Do roku 1983 Curry i jego żona mieli już 3 dzieci. Przez te lata, Bóg uczynił wiele wspaniałych rzeczy w życiu jego rodziny. Poniżej znajduje się opis kilku z nich.

Ojciec Curry’ego, Johny F. Blake, był oficerem policji, detektywem w wydziale narkotykowym, szefem policji i oficerem spraw wewnętrznych w departamencie więziennictwa stanu Teksas. Dziś jest on pełnym Ducha świętego, narodzonym na nowo mężem bożym.

Curry przywodzi niektóre “cuda rodzinne”:

Kiedy moja córka miała 7 lat, spadła z okna na drugim piętrze na betonowy taras. Gdy ją podniosłem, była martwa. Podniosłem ją i chodziłem z nią po tarasie mówiąc: “w imieniu Jezusa będziesz żyć i nie umrzesz”. Trwało to około 5 minut. Wszedłem do jadalni i położyłem ją na podłodze opierając o ścianę. Wciąż była martwa, jej serce nie biło, nie oddychała.

Moja żona w panice wbiegła do pokoju. Byłem pod wpływem daru wiary, gdy odwróciłem się do niej i powiedziałem: “jeśli nie możesz uwierzyć, wyjdź”. Uspokoiła się. Ukląkłem przed moją córką i powtarzałem dalej: “w imieniu Jezusa będziesz żyć, nie umrzesz”. Po tym jak powtórzyłem to mniej więcej 20 albo 30 razy, moja córka nagle nabrała powietrza w płuca, opluwając krwią moją koszulę. Pierwsze słowa, które do mnie wypowiedziała brzmiały: “tato, jestem głodna”.

Zabraliśmy ją do szpitala, gdzie lekarze potwierdzili, że była martwa przez co najmniej 45 minut. Dziś Becky jest narodzoną na nowo, wypełnioną Duchem Świętym młodą damą z zamiłowaniem do misji.

Curry, wspólnie z rodziną mieszka obecnie w Dallas w stanie Teksas, skąd rozprzestrzeniają Ewangelię Jezusa Chrystusa. Ewangelię pomocy, uzdrowienia i wolności dla wszystkim uciśnionych.

Dr. Lester Sumrall, był pastorem Curry’ego, nauczycielem w szkole biblijnej i mentorem. Curry i jego żona Dawn, byli odpowiedzialni za służbę modlitwy podczas ich pobytu w jego kościele i szkole biblijnej.

Wielebny Wilford Reidt (zięć dr Johna G. Lake’a) i jego żona Gertrude (córka dr Lake’a) byli dobrymi przyjaciółmi i mentorami Curry’ego. Po śmierci wielebnego Reidt’a, Curry został mianowany głównym nadzorcą International Apostolic Council (Międzynardowej Rady Apostolskiej), organizacji założonej przez nieżyjącego już dr John G. Lake’a w 1914 roku. Kontynuując jego pracę, założyli pokoje uzdrowienia Johna G. Lake’a, w obrębie całych Stanów Zjednoczonych. W 1997 Curry Blake, otrzymał kopię instrukcji, według której John G. Lake szkolił swoich Techników Bożego Uzdrowienia (Divine Healing Technicians, w skrócie DHT) (zobacz: kim jest John G. Lake). Od tego czasu, Curry zaczął podróżować i nauczać chrześcijan, w jaki sposób powinni usługiwać uzdrowieniem. Tysiące DHT zostało wyszkolonych w USA i na świecie. Dokonuje się ponad 30 000 uzdrowień miesięcznie, co wynika z raportów tych zwyczajnych bożych mężczyzn i kobiet. Każdy rodzaj choroby, był już uzdrowiony i kilku zmarłych zostało przywróconych do życia. Po więcej informacji o tym szkoleniu, przejdź do działu Komentarze DHT na naszej stronie głównej.

W 1947 r. Gordon i Freda Lindsay, założyli magazyn oraz ruch “The Voice of Healing” (Głos Uzdrowienia). Magazyn, miał relacjonować najważniejsze zdarzenia ze służby Williama Branhama. Dzięki niestrudzonym wysiłkom małżeństwa Lindsay’ów, Voice of Healing stał się ruchem, który błogosławił miliony ludzi na całym świecie, zbawieniem od grzechów, uwolnieniem od demonów i uzdrowieniem ciała z praktycznie każdej możliwej choroby.

w 2001, Curry spotkał się z Panią Fredą Lindsay ( współzałożycielką “Chrystusa dla Narodów)” i jej synem Dennis’em Lindsay (prezesem CFNI).

Curry Blake, jest obecnie prezesem IDHA, czyli International Divine Healing Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Bożego Uzdrowienia), które jest siecią chrześcijan, zaangażowanych w służbę uzdrowienia. Curry również kieruje DHI, czyli Divine Healing Institute (Instytut Bożego Uzdrowienia) – organizacji zajmującej się badaniem i rozwojem szkoleń, której celem jest zwiększenie efektywności Techników Bożego Uzdrowienia (DHT) oraz członów IDHA.

IDHA, nadzoruje również wszystkie szkolenia i komunikację z Pokojami Uzdrowienia John G. Lake’a.

(Uwaga: pokoje uzdrowienia w Spokane nie są powiązane ze służbą Johna G. Lake’a. Nie korzystają również z materiałów szkoleniowych Techników Bożego Uzdrowienia Johna G. Lake’a)