„Dzień, w którym pogrzebałem swoją córkę” 

„Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!” Mat. 10:8

 


Kursy DHT, które prowadzę na całym świecie są określane jako najbardziej rewolucyjne i najbliższe Biblii nauczania na temat Bożego uzdrowienia jakie istnieją. Każdy znany uliczny usługujący albo zaczął posługę na kursie DHT, albo zobaczył większe rezultaty po ukończeniu tego kursu. To, z czego większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, to to, że w DHT najważniejsze nie jest samo uzdrowienie ale sprawianie żeby chrześcijanie wierzyli w Słowo Boże dokładnie tak, jak ono zostało zapisane (w greckich manuskryptach) i byli posłuszni temu, co Słowo Boże mówi.  Uzdrowienie jest po prostu najbardziej widocznym (i prostym do osiągnięcia) znakiem, który był obiecany wierzącym. Te same zasady, które stosujemy w uzdrowieniu, można stosować w proroctwie a nawet w finansach.

Ponad 35 lat temu zacząłem zgłębiać temat uzdrowienia. Podważałem wszystko, cokolwiek usłyszałem na ten temat. Zacząłem zadawać pytania, które sprawiły że moi duchowi liderzy robili się nerwowi. Kiedy wyciągałem na wierzch rzeczy kolidujące z popularną teologią, byłem ignorowany a nawet odtrącany. Jednak się nie zniechęcałem. Czytałem wszystkie dostępne publikacje, napisane przez „starych liderów”, ludzi takich jak F. F. Bosworth, John G. Lake, Carrie Judd Montgomery, Aimee Semple McPherson i wielu innych. Odkryłem, że kościół zdystansował się od tego, czego naucza Biblia, ażeby nie ponosić winy za porażki w tej dziedzinie. Zaczęto robić wymówki. Zaczęto obarczać winą “ukryty grzech” albo brak wiary u chorego. To były rzeczy, których Jezus nigdy nie robił.

Kiedy zacząłem porównywać wszystko, co popularni kaznodzieje mówili, z tym co mówi Biblia, odnalazłem wiele odpowiedzi, których teraz nauczamy na DHT. Wielu z was, czytelników, zdaje sobie sprawę, że wydarzeniem, które zapoczątkowało moje poszukiwania była śmierć mojej córki. Kiedy stałem nad jej grobem, w dniu jej pogrzebu 14 lutego 1981, przysiągłem Bogu, że jeśli nauczy mnie prawdy o Bożym uzdrowieniu, to podzielę się tym z tak wieloma ludźmi, jak tylko będzie to możliwe. Ta przysięga doprowadziła mnie do kontaktu z córką Jona G. Lake’a, Gertrudą, i jej mężem, Wilfordem. Przez następne 7 lat kontaktowałem się z nimi co tydzień, zadając pytania i spędzając tydzień na szukaniu w Biblii odpowiedzi. Dzięki proroctwu, które John G. Lake wygłosił na rok przed swoją śmiercią, zanim (Gertruda i Wilford) odeszli z tego świata, przekazali mi służbę.

Jak tylko przekazali mi służbę, zaczęli wysyłać mi kartony pełne materiałów. Były tam również imiona ludzi powiązanych ze służbą Dr. Johna G. Lake’a. Niektórzy byli członkami kościoła, inni jego rodziną. Figurowały tam nawet osoby spokrewnione z technikami DHT, którzy służyli z Dr. Lake’em w słynnych pokojach uzdrowienia, założonych w Spokane i Portland. Zacząłem więc komunikować się z każdą osobą, z którą mogłem nawiązać kontakt. W końcu odnalazłem pewną starszą panią w domu opieki w Houston, TX. Była ona żoną syn technika DHT. Po kilku dniach rozmowy wyjaśniła mi, że to, czego potrzebuję to podręcznik DHT, i że ona ma jeden egzemplarz. Kilka lat później otrzymałem go od jej rodziny, po tym jak odeszła.

Kiedy zacząłem studiować podręcznik, okazało się, że to co wiedziałem na samym początku mojej drogi na temat uzdrowienia było przeciwieństwem prawdy. Od razu zmieniłem sposób posługi i od tego momentu zobaczyłem dramatyczny wzrost liczby uzdrowień. Przez następnych 9 miesięcy każda osoba, która przychodziła do mojego domu była uzdrawiana. Nie ważne jaką miała chorobę. Nie ważne w jaki sposób zachorowała. Wszyscy byli uzdrawiani.

Jeśli to czytasz, to prawdopodobnie masz głęboką potrzebę widzieć jak chorzy są uzdrawiani. W następnych artykułach dodam więcej szczegółów potrzebnych do tego abyś został skutecznym usługującym w dziedzinie Bożego uzdrowienia. Będę odpowiadał na wasze pytania. Moją misją, jest danie odpowiedzi każdej osobie, która tych odpowiedzi szuka. Ostatnio nawet zacząłem używać w tym celu audycji telewizyjnych. W tej chwili jesteśmy dostępni dla ponad dwustu milionów ludzi, w Afryce i Europie, każdego dnia przez nasz codzienny (pon.- pt.) program telewizyjny o nazwie “Dominion Life Now!” (“Życie Królestwa dzisiaj!” – wolne tłumaczenie) nadawanym w sieci Faith TV i właśnie dostaliśmy wiadomość, że ta liczba zwiększyła się o siedemset tysięcy domów w Ameryce.

Proszę, zastanów się nad współpracą z nami w trenowaniu nowego pokolenia by usługiwało w mocy Bożej.